Yeşil askılı örgü bayan bluz

Bayan bluz işlemek isteyen bayanlar bugün tam sizlik örgü bayan bluzumuz var. Yaz ayları yaklaşıyor hanımlar. Denizler sahil kenarları yaz ayları gelince bizi bekliyor. Yaz aylarında ne giyecem derdine düşmenize hiç gerek kalmayacak hanımlar. Bugün size yeşil örgü bayan bluz modeli ile karşınızdayım hanımlar.

Yapılışı:

İlk olarak 150 ilmek çekiyoruz. Daha sonra çekilen ilmeği düz ilmek ile örmeye başlıyoruz. Her 10 ilmekte bir örgümüze ajur atıyoruz. Diğer sırada işlerken ajur yapılan ilmek sayılarını kaydırarak örgümüzü yapıyoruz. Göğüs kısmına gelince örgümüzün v şekilde orta bölümden açmaya ilmek kesmeye başlıyoruz hanımlar. Askı bölümünü yapıyoruz.

Bluzumuzun arka bölümünüde aynı şekilde aynı sayılarda örüyoruz.  Daha sonra iki parça olarak işlenilen bu örgümüzü üst üste getirerek dikiyoruz. Ve örgü bayan bluzumuz kullanıma hazır.

Bugun ki yayınladığımız örgü bayan bluzumuz  pantolon ve etekle rahatlıkla giyilecek olan bir örgü modeldir. Oldukça kullanışlı ve pratik giyimi olan bu bayan bluz modeli her renk iplikle hoş duracaktır. Yanlız size tavsiyem yaz aylarında giyilecek olan bu örgü bayan bluzunuz işlerken açık renk iplik kullanmanızı tavsiye ederim hanımlar. Sıcak yaz günlerinde ve güneşli havada giyeceğiniz için güneş ışınlarını çok çeken bir iplik işlenmemesi bizim size önerimizdir. Sizlerde kendinize yazın giymek için bu bayan bluzunu işlemek için elinizi çabuk tutun bayanlar. İşleyecek olan bayan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin diyorum.

 

 

blank

(Alıntıdır)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN