Balık sırtı yuvarlak dantel

Danteller hayatımızın vazgeçilmez en değerli ve kıymetini hiç kaybetmeyen bir örgü modelidir. İşlemesi bazen meşakatli olsa da bitiminde ve kullanırken çok zevk veren bu el örgüsü dantelimiz çok kullanışlı olan örgü örneğidir. Bugünde sizler için çok sevdiğiniz ve sitemizden çok ilgi gören veren aşırı derecede istek alan dantel modeli paylaşıyorum hanımlar.

Dantelimizi işlemek için ilk olarak bize gerekli olan dantel ve tığ gerekli bildiğiniz üzere hanımlar. Şimdi gelelim bayanlar. İlk olarak 5 adet zincir çekiyoruz. Daha sonra çekilen zinciri kapatıp küçük bir yuvarlak elde ediyoruz. Yapılan yuvarlağın etrafına aralıklı trabzan yapıyoruz. Yapılan tarbzanları iki sıra yapılan trabzanın etrafını zincir yaparak tepelere batıryoruz. Yapılan zincirin etrafını tekrar trabzan yapıyoruz. Yapılan tarbzandan bir sonraki sırayı dolgu yapıyoruz. Diğer sırada aralıklı yuvarlak dolgu yapıyoruz. Üzerine trabzan yapıyoruz. Trabzandan sonra balık sırtını yapmaya geçiyoruz. Bir kaç sıra tekrarlıyoruz. Son olarak yuvarlak bölümü yaparak danteli tamamlıyoruz.

Danteller hayatımızın vazgeçilmez olan örgüsünden. Oldukça gösterişli ve evimizin her köşesinde kullanacağımız danteller bilindiği üzere çeyizlerinde vazgeçilmez bir ürünü.Yıllarca kullanım yönünden sağlıklı olan ve uzun ömürlü olan kullanışı nesilden nesile ulaşan el ürünüdür. Eskiden sabit renklerde örülen danteller şu aralar fabrikaların renkli dantel ipliği üretmesi sonucunda farklı renklerde örülmektedir. Bizim beyaz iplikle uyguladığımız dantel ipliğimizi sizde kendi evleriniz için örünüz hanımlar.

 

blank

(Alıntıdır)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN