Pembe yeşil bayan örgü bluz

Çok şık bayan bluzu ile karşınızdayız hanımlar. Yaz aylarında giyilecek olan cıvıl cıvıl iki renge sahip olan bu örgü bayan bluz tığ ile işlenilmiş olan bir bayan bluzudur. Pembe ve yeşil iplik renginin kullanıldığı bu bluz ile güzelliğinize güzellik katacaksınız hanımlar.

Yapılışı:

İlk olarak beden ölçülerinize göre uzunca bir zincir çekiniz. Daha sonra çekilen zincirin üzerine dolgu yapıyoruz. 20 cm işledikten sonra dolgu sayılarımızda eksiltme yapıyoruz. Üçgen çeşit olarak işlenilen bayan bluzumun boyun kısmını ördükten sonra örgümüzü kullanım aşamasına getiriyoruz.

Arka parçamızıda işleyip bluzumuzun üst bölümünü kullanıma hazır hale getiriyoruz. Gelelim pembe olan bölüme. İlk olarak 5 adet zincir çekip etrafına aralıklı trabzan yapıyoruz. Yeşil iplik ile çiçek motifimizi yapıyoruz. Yapılan çiçek motifinin etrafına zincir ve balık sırtı yaparak sayı arttırarak motifimizi oluşturacak sayılarımızı ayarlıyoruz. & adet motif işledikten sonra motiflerin kenarından birleştirerek kullanım aşamasına hazır hale getiriyoruz bluzumuzu.

Pembe ve yeşil renkte işlenilen bu bluzu renk uyumunun sağlandığı çok şık bir bayan bluzudur. Yaz aylarında sıcak havalarda giyeceğimiz bir bayan bluzudur. Biz yeşil ve pembe iple ördük bluzumuzu. Siz örgü örmeyi seven bayanlar farklı renklerde bu oldukça kullanışlı olan bayan bluzu kullanabilirsiniz. Bu bayan bluz modelini kot ile harika bir kombin yakalayacağınız bluz örneğidir. İşlemek isteyen bayan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin.

 

 

 

 

 

blank

 

 

 

(Alıntıdır)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN