Yazlık örgü etek ve bluz

Merhaba bayanlar. Bugün sizlerle çok şık bir etek ve bluz modeli ile karşınızdayım. Örgü giymeyi seven hanımlar bu aralar örgü sitemizde sizler için genelde bayan örgülerine yer veriyoruz. Bu sefer ki yayınımda tek başına değil iki parça örgü modeli ile karşınızdayım.

İlk olarak bayan örgü bluzmuzu anlatmaya başlayayım. Bayan örgü bluzumuz tığ ile işlenilmiş olan bir bayan bluzudur. İlk olarak bel ölçünüze uygun uzun bir zincir çekiniz. Daha sonra çekilen zincirin üzerine dolgular yapıyoruz. Göğüs kısmına gelince reglan kol olarak eksiltme yapıyoruz. Ve geldi arka bölüme. Arka bölümüde tek parça olarak öndeki parça gibi örüyoruz. İki parçayı birleştirdikten sonra alttaki kenar suyunu yapıyoruz. Son olarak ipini yaptıktan sonra bluzumuzu tamamlıyoruz.

Etek ise yine tığla çilek modeli işlenerek yapılmış olan bir etek modelidir. Etek tığ ile bel kısmından başlanmıştır. Zincir dolgu ve çilek örgü yaparak arttırma ve eksiltmeler ile yapılan bir örgü etek modelidir. Eteğimizin alt kısmına saten geçirdik. Belli bir bölüme kadar. Etek modelinide kendi kendi beden ölçülerimize göre örmeliyiz. Bu yaz çok kolay ve güzel olan bu örgü elbiseyi bence sizde kendinize örmeye ne dersiniz ? Tığla örülmüş olan bu takım sizleri sıkmayacak ve örerken çok çabuk ilerliyeceğiniz bir örgü modelidir. Tığla yapılan örgüler her zaman çok çabuk işlenir ve insanları yormaz. Bu yüzdende insanlar tığla yapılan örgülere çok önem verir. İşte örgü elbisemiz.

 

blank

(Alıntıdır)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN