Askılı tığ işi bayan bluz

Beyaz renk her zaman çok naif duran yanlız çokta özen isteyen bir renktir. Her renkle kolayca uyum sağlayan bu beyaz renk çok ilgi çeken renkler arasındadır. Bugünde sizlerle beyaz renk bir iplik ile örülmüş bir bayan örgü bluzu yayınlayacağım. Beyaz örgü bayan bluzumuz tığ ile örülmüş yazlık örgü bayan bluz modelidir. şimdi gelelim örgümüzün anlatımına.

YAPILIŞI:

İlk olarak 6 numaralı tığ ile kendi beden ölçümüze göre zincir çekiyoruz. Çekilen zincirin üzerine 10 ‘lı dolgu ve aralara kutucuklar yaparak örgümüzün göğüs kısmını yapıyoruz. Belden göğüse kadar olan kısmı mezura ile ölçüp örgümüzün beden kısmını yapıyoruz. Bu bölümü iki parça işleyip örgümüzü tamamlıyoruz. Daha sonra askılarını örüyoruz. Son olarak bu örgü bayan bluzumuzun üzerine desenli kurdale ile süslüyoruz bluzumuzu.

Kullanıma hazır olan bayan bluzumuz yaz boyunca kullanacağınız harika bir bluz. Yaz aylarında dışarıya çıktığınızda,ev gezmelerine gittiğinizde rahatça giyeceğiniz bu bayan bluz rengini farklı bir iplik rengiye örerek sizde farklı şeklide bu örgümüzü örebilirsiniz. Bu yaz kendinizde bütün gözleri toplamaya ne dersiniz ? Bence övünç almak ve kendinizde ayrı bir güven hisetmek isterseniz bu bluzu yapınız. Emin olun ördüğünüz her örgüde hem siz mutlu olacaksınız hemde etrafınızdaki insanlarla övgü alacaksınız. Bence çok geç kalmadan hemen elinize tığlarınızla ipliklerinizi alın ve örgümüzü yapın. Bence örmüş olacağınız bayan bluzlarınız sizlere çok yakışacak.

 

blank

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN