Vücutta Çatlak Oluşumuna Dikkat

Her kadın vücudunun güzel ve pürüzsüz görünmesini ister. Fakat cildimiz gibi vücudumuzda zaman zaman çeşitli problemiyle karşı karşıya kalır. En yaygın vücut probleminin başında çatlak problemi gelmektedir. Çatlak oluşumu günümüzde birçok kişinin en büyük estetik kaygısı haline gelmiştir. Vücudun her yerinde gözlemlenebilen çatlağın en yaygın alanı basen, bacak ve göbek bölgesidir. Hafif kırmızı çizgilerle oluşmaya başlar, önlem alınmaz ise bu çizgiler belirginleşerek beyaz renge bürünür. Çatlak tedavilerinde düzenli bakım oldukça önemlidir.

Çatlaklar Neden Oluşur?

Bu soruya tek bir cevap vermek mümkün değildir. Çünkü vücutta çatlak oluşumunun birçok sebebi vardır. Çatlak oluşumuna sebep olan başlıca faktörlere birlikte göz atalım.

  • Hızlı kilo alma ve hızlı kilo verme,
  • Hamilelik süreci,
  • Ergenlik dönemi,
  • Çok kuru cilde sahip olma,

Tüm bu durumlar çatlak oluşumuna zemin hazırlar. Fakat cildin doğal yapısı, uygulanan bakım ürünleri ve genetik faktörler çatlak oluşumunun kişiden kişiye farklılık göstermesinde büyük rol oynar.  Çatlak sağlığı tehdit eden bir cilt problemi olmasa da kişinin estetik görünümünü bozar. Ne mutlu ki çatlak kremi ile tüm bu sorunun önüne geçmek mümkündür.

Çatlak Bakımı Nasıl Olmalı?

Günümüzde çatlak problemine cevap veren birçok marka ve ürün seçeneği bulunmaktadır. Hızlı sonuç için öncelikle çatlak bakım kremi tercihi yapmalısınız. En iyi çatlak kremi çeşitleri arasında yer alan Mustela çatlak kremini deneyebilirsiniz.

blank

Doğal aktif içerikleri ile geliştirilen Mustela çatlak kremi, patentli formülü sayesinde çatlak oluşumunu engeller. İçeriğindeki Avokado cilt elastikiyetini güçlendirirken, gerginlik hissini azaltmaktadır. Karaçam ağacı özeleri ile oluşan çatlakları da gidermeye yardımcı olur. Yoğun bir şekilde nemlendirme sağlayan shea yağı ve bal mumu cildi besler, yumuşaklık kazandırır. Hipoalerjenik formülü sayesinde en hassas ciltlerin dahi kullanımına uygun olarak geliştirilmiştir.

Özellikle hamilelikte çatlak kremi kullanırken dikkat edilmesi gereken unsurları göz önünde bulundurmak gerekir. Hamileliğin 4.ayından itibaren doktora danışarak çatlak bakım kremi kullanması tavsiye edilir. Hızlı ve etkili bir sonuç için çatlak  bakımkremini sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez karın, basen, bacak, kalça ve göğüs bölgesine masaj yaparak uygulamayı unutmayın.

En iyi çatlak kremi, çatlak serumu, çatlak yağı ve  daha fazla ürün seçeneğine Dermokozmetika güvencesiyle sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN