Makrome İpi İle Yapılabilecek Birbirinden Güzel 5 Tasarım

Geometrik ve serbest biçimli desenler oluşturmak istiyorsanız makrome iplerini kullanabilirsiniz. Hobi malzemeleri arasında da gösterilen makrome ipi farklı alanlarda dekoratif amaçlı olarak yararlanabileceğiniz ürünler arasındadır. Sizler de makrome ipi ile yapabileceğiniz tasarımları mekanlarınızda değerlendirebilir ya da sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz.

  1. Duvar Süsü

Makrome ipleriyle en sık üretilenler arasında duvar süsleri yer alır. Süs ve dekor amaçlı olarak sizler de duvar süslerini yaratabilirsiniz. Örgülü olanlar, düz modeller ve oval şekilde olanlar gibi farklı türleri deneyebilirsiniz. Makrome iplerinin kalın olanlarıyla da çalışabilirsiniz. İpe uygun olan modelleri belirlemeniz daha rahat hareket edebilmenizi sağlar.

  1. Salıncak

Makrome ipi kullanacak dış mekanlarda kullanabileceğiniz salıncaklar yaratabilirsiniz. Alt kısımlarının büyük boyutlu bir yuvarlaktan oluştuğu tasarımlar şık ve işlevselliğiyle ön plana çıkar. Örgü kısımlarının salıncağın alt taraflarına sarkabileceği şekilde de keyif alarak kullanabileceğiniz salıncaklar oluşturabilirsiniz. Salıncak modellerini bahçelerde ve teras gibi alanlarda kullanabilirsiniz.

  1. Lambader

Abajur ve lambaderlerde makrome ipleri sık sık tercih edilir. Sarkan özel ipler, örgüler şık bir abajur süslemesi olabilir. Makroma ipleri pratik bir şekilde lambaderlerinizi süsleyebilmenize destek verir. Sizler de makrome ipleri ile aydınlatma ürünlerinize yeni bir boyut kazandırabilirsiniz. Kendi üretiminiz olan özel lambader seçeneklerini ister kendiniz ister sevdikleriniz için değerlendirebilirsiniz. Özgün ve yenilikçi tasarımlarıyla dikkat çeken lambaderler ile dekorasyon stilinize büyük bir katkı sağlayabilirsiniz.

  1. Kapı Süsü

Kapılarınızı alternatif dokunuşlar ile süslemek istiyorsanız makrome ipleriyle birbirinden şık tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Geleneksel bir şıklığı sizlere sunabilecek olan makrome ipi ile düzenlenen kapı süslerini birçok farklı alanda değerlendirebilirsiniz.

  1. Saksı

Sarkan modeller, tavana bağlanabilecek özelliklere sahip seçenekler makroma ipleriyle saksı türleri arasındadır. Çiçeklik ve saksılık olarak değerlendirebileceğiniz özel ürünlere ihtiyaç duyuyorsanız makrome iplerinden yararlanabilirsiniz. Bu tasarımları isterseniz şık bir ayna ile taçlandırabilirsiniz. Çerçeve olarak yararlanabileceğiniz ufak aynaların etrafını ve iç kısımlarını saksı olarak değerlendirebilirsiniz. Şık bir görünüm elde edebilmek için aynalı saksıları tasarlarken daha ince modelleri tercih edebilirsiniz.

blank

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN