Fiyonklu yazlık örgü bayan bluz

Örgü sever bayan arkadaşlarım bugünde sizler için oldukça şık fakat sade olan bir bayan bluz paylaşıyorum. Tığ ile örülmüş olan örgü bayan bluzumuz yaz aylarında giyeceğiniz harika bir örnek. İsterseniz bluzumuzun anlatımına geçelim.

İlk olarak örgümüzün bel kısmından örmeye başlıyoruz. Daha sonra çekilen zincir üzerine 4 sıra dolgu yapıyoruz. Daha sonra dolgu yapılan bölümün üzerine aralıklı trabzan yapıyoruz. Aralıklı yapılan trabzanlarla devam ediliyor. Yaka kısmına gelince v yaka şeklinde trabzan azaltmaları yapıp örgümüzün askı bölümlerini yapıyoruz.İki parça olan bu örgü bayan bluzun arka kısmında da aynı işlemler yapılıyor. Birleştirilen iki parça dikildikten sonra göğüs kısmındaki fiyonkları yapıyoruz. Ve kullanıma hazır bluzumuz.

Bluzumuz pantolon,etek ve şort üzerine çok uyum sağlayacak olan bu örgü bayan bluz açık renk bir bluz olduğundan her tür kıyafet üzerine rahatlıkla giyebilirsiniz. Tığ işi örgüler genelde bütün bayanların daha çok ilgisini çeken örgülerdir. İşlenilmesi kolay olduğundan ve çok çabuk örülüp bittiğinden dolayı bayanları hep tercihini çeken bir örgü modelidir.

Sizlerde bu örgü örneğimizi oldukça kolay olduğu için zevkle işleyebilirsiniz . Bizim beyaz renkle uyguladığımız örgü bluzumuzu sizde farklı iplik renkleri ile örebilirsiniz. Eminim ki bu güzel örgü modeli farklı iplik renkleri ilede çok güzel duracaktır. İşlemek ve yapmak isteyen bayanlar için şimdiden kolay gelsin diyorum. Hepinize şimdiden kolay gelsin canlarım.

blank

 

(Alıntıdır)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN