Beyaz kalın askılı bayan örgü bluz

Beyaz her zaman asil olan bir renktir. Beyaz renk çok kullanışlı olamayan bir renk olsa da hemen hemen her renge uyum sağlayan bir renktir. Bugün sizlere yazlık ince merserize ipten işlenilmiş olan bir örgü bayan yazlık bluz paylaşacağım hanımlar. Bayanlar yaz aylarında kullanımı çok rahat olan ve çok gösterişli bu bayan bluzu çok siz sevgili takipçilerim ile paylaşıyorum.

Örgümüzün önü düz olarak fakat arka bölüm dekolteli olarak örülmüş olan bir kıyafettir. İlk olarak 100 ilmek ile iki şiş yardımıyla örgünün bel lastiğini örüyoruz. 6 cm işlenilen lastik bölümünü yaptıktan sonra tığ ile dolgu trabzan ve zincir yardımı ile örgümüzün üst kısmını örmek için geçiş yapıyoruz. Daha sonra yapılan üst bölümünde göğüs kısmına gelene kadar aynı şekilde örüyoruz.

Şimdi yaka ve askılı kısmını yapıyoruz hanımlar. Kare şekilde işlenilen yaka kısmını yaptıktan sonra yine tığ ile bluzun askılarını yapıyoruz. Şimdi tamamlanan örgümüzün arka kısmını tığla yapılmış düz zincir örgü yapıyoruz. Onuda çapraz şeklide bluzumuza geçiriyoruz hanımlar. Sırt kısmıda hazırlanan örgü bayan bluz kullanıma hazır. Bu el örgüsü bayan bluz örneğimizi biz beyaz renklerde yaptık. Eğer sizde farklı örgü ipi renkleriyle bu bluzumuzu işleyebilirsiniz.

Eminim örgümüz farlı iplik renkleri ile işlendiğindede çok güzel duracaktır. İşlemek isteyen örgü bayan bluzumuzu sizde kendiniz için bu örgümüzü yapabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin.

 

blank

blank

(Alıntıdır)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN