Sık iğne dantel sehpa takımı

Danteller yüz yıllardır hiç modası geçmeyen ve harika bir el sanatıdır. Uzun süreli kullanımı ve dayanıklı bir el örgüsü oluşu kullanışlılık yönünden de çok güzel olan bu örgü dekoratif örgü olan bugün ki örgümüzü eminim sizde çok beğeneceksiniz.

Bugün yayınlayacağımız örgümüzün yapımı meşakatli fakat duruşu da bir o kadar güzel hanımlar. Bugün bize lazım olan tığ ve dantel ipi.  Ve tabi ki plastik halka. İlk olarak plastik halka üzere sık iğne yapıyoruz. Daha sonra halka üzerine dilimler yapıyoruz. Sık iğne ile. Ve şimdi geldi diğer çark şeklindeki dantel motifmizi yapmaya.

İlk olarak yine plastik halka üzerine sık iğne yapıyoruz. Yapılan halkanın üzerini ise sık iğne işleyerek ikinci turu tamamlıyoruz. Şimdi ise her üç sırada uzunca zincir çekip üzerine sık iğne yapıp çarkın başlangıcını yapıyoruz.  Bu işlemi tam 6 kez tekrarlıyoruz.

Daha sonra işlenilen tüm motifleri birleştiyoruz hanımlar. Çapraz sehpa tamını ortaya çıkarmış oluyoruz hanımlar.  Yapılması her ne kadar çok meşakatli olsada duruşu çok güzel değil mi bayanlar. Sık iğne olarak yapılan danteller her zaman insanı oyalar fakat sonuca geldiğinizde çok mutlu olursunuz bayanlar. Biz pamuklu örgü dantel ipi ile yaptık. Eğer sizler ütü yapmayı sevmiyor iseniz naylon dantel ipiyle yapabilirsiniz canlarım. Böylelikle dantel ütüsünü yapmaktan kurtulmuş oluyorsunuz kıymetli hanımlar. Umarım sizler için yayınladığım bu örgü modelimizi beğenirsiniz. İşleyecek olan hanımlarımıza şimdiden kolay gelsin hanımlar.

blank

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN