Gri baston işli erkek çocuk yeleği

Erkek çocuklarına her türlü örgü modeli bulmak zordur demi hanımlar. Onlara bir şey işlemek isterken model seçiminde oldukça zorlanırız. Ama elimizden geldiği kadarı illede onlara pek görülmemiş şık modeller örmek isteriz değil mi ? Evet dediğinizi duyar gibiyim. İşte bugün tamda hem beğeneceğiniz hemde ilginizi ve etrafınızdaki bir çok kişinin beğenisini kazanacak bir erkek çocuk yelek modeli ile karşınızdayım hanımlar. İsterseniz hemen yeleğimizin anlatımına geçelim.

İlk olarak örgümüzün ön parçalarından işlemeye başlayalım. İlk olarak 40 adet ilmek ile işlemeye başlıyoruz ön parçamızı. İki ters iki düz olarak bel lastiğini örüyoruz hanımlar. 8 cm lastik yaptıktan sonra haroşa ve baston örgümüze geçiyoruz. 10 sıra bu tarz örgümüzü yapmaya devam ediyoruz. Yaka kısmını 10 sıradan sonra bir ilmek ile kesmeye başlıyoruz.

14 sıra kesim işlemi yaptıktan sonra koltuk altından tek seferde 8 ilmek kesiyoruz. Omuz kısmını düz olarak işliyoruz. Sağ ve sol parçaları aynı formda işliyoruz bayanlar. Arka parçaya gelince 80 ilmek ile işlemeye başlıyoruz. Yine hemen lastik örmeye başlıyoruz. 8 cm lastik ördükten sonra haroşa ve baston örgülere geçiyoruz. Buranın haroşalarını ise 3 adet baston yapıyoruz. Kol kısmını da her iki kenardan 8 ilmek kol kesimi yapıyoruz hanımlar. Son olarak kol kısmınıda yaptıktan sonra omuz kısmını örüyoruz ve tek seferde örgümüzü kesiyoruz hanımlar.

İşlenilip biten üç parçayı dikiyoruz. Düğmelerini de diktikten sonra örgümüzü kullanım aşamasına getiriyoruz. İşleyecek olan bayan arkadaşlarımıza kolay gelsin diyorum.

blank

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN