Gri haroşa örgü çocuk kazak

Çocuklar için bu kış şık bir kazak işlemek istemez misiniz ? Kazaklar kış aylarında çocuklarımız için en çok kullandığımız örgü modelidir. Pratik kullanımı ve rahat kullanımı ile örgümüzü sizler için yayınlıyoruz. Bu akşam sizlerle haroşa ve örgü bir kazak modeli ile karşınızdayız hanımlar. kazağımızı örmek için bize gerekli olan beyaz ve gri renk örgü ipi. İlk olarak 40 ilmek ile beyaz renk iplik ile örgümüzü yapmaya başlıyoruz. Haroşa örgü tekniği ile işlediğimizi örgümüzü yapıyoruz hanımlar. 5 cm haroşa örgü yaptıktan sonra gri ipimizi bağlıyoruz. Geri kalan kısmı gri örgü ipimizle devam ediyoruz.

15 cm’de beyaz örgü ipi ile işledikten sonra ilmeklerin en orta kısmından yaka kısmını yapmaya başlıyoruz. Kesme işlemine başlıyoruz. Kol kısmına gelince her iki taraftan ilmek arttırmasına geçiyoruz. Kol kısmınında ördükten sonra arka parçaya geçiyoruz. Tabi ki işlenilen kol parçalarını keserek arka bölüme geçiyoruz. Yani anlayacağınız kazağımız tek parça işleniyor hanımlar.

Kazağımız bittikten sonra kol uçlarından ilmek alarak beyaz örgü ipi ile örgümüzü işliyoruz. Yaka kısmınıda beyaz örgü ipi ile yakadan ilmek alarak örgümüzü tamamlıyoruz. İşlenilip biten kazağı bükerek dikiyoruz. Dilim işlemesi tamamlan örgü kazağımızı kurdale dikerek kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Kazağı kullanacak olan çocuğumuz erkek çocuğu ise kurdale ile süsleyebilirsiniz. Biz gri iple uyguladığımız örgü ipi kullandık. Sizler sevdiğiniz farklı renklerde bu kazağımızı kullanabilirsiniz. İşleyecek olan bayan arkadaşlarımız için şimdiden kolay gelsin.

blank

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN