Baykuş örgü çocuk süveter

Süveterler çocuklarımız için en fazla kullandığımız örgü modelidir. Rahat ve pratik kullanımı olan bu örgü modeli kullanım açısından çok gösterişli bir örgü modelidir. İsterseniz sizler için bu baykuşlu örgü  süveter modelini sizler için yayınlıyorum.

İlk olarak 40 ilmek ile haroşa yaparak örgümüze başlıyoruz. 40 ilmek işlemeye başladıktan sonra 7 sıra haroşa yapıyoruz. Haroşa bölümünden sonra iki kenardan 10 ilmek haroşa yapıyoruz. Arada kalan bölümü ise düz ilmek yaparak örüyoruz. 20 cm işledikten sonra iki kenardan ilmekleri kesiyoruz.  7 cm haroşa ördükten sonra askı kısmını yapmak için orta kalan ilmekleri kesip kenar bölüm askılarını 10 ilmek olmak şartı ile işliyoruz.

Süveterimizin arka parçasınıda aynı olarak örüyoruz hanımlar. İki kenardan  dikerek bu örgümüzü tamamlıyoruz. Şimdi geldi örgümzün baykuşlarını yapmaya. Tığ ile renkli ipliklerle zincir çekip yuvarlak halka yapıp üzerine sık iğne yapıyoruz.  Yuvarla şekilde işlenilen bu örgümüzü baş ve gövde olmak üzere iki şekilde işleniyor. Şimdi geldi yaprakları yapmaya. Yine küçük bir zincir çekiyoruz. Çekilen zincirin üzerine drabzan yapıyoruz. İğne ve kahverengi iplikle de dikişle dal yapıyoruz. Daha sonra yaprakları dikerek ve baykuşlarıda yerleştirerek örgümüzün görsel bölümüde tamamlamış oluyoruz. Örgü çocuk süveterimizin düğmelerini diktikten sonra örgümüz kullanıma hazır. Kahve rengi iplikle erkek çocuklarına uygun olan bu uygulamımızı farklı renklerde yapabilirsiniz. İşleyecek olan bayanlarımıza kolay gelsin canlarım. Hadi bakalım örgü örmeye.

blank

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN