Haroşa mavi örgü çocuk yelek

Erkek çocuk anneleri sitemizde çok ilgiyle takip ettiğiniz örgü yelek modeli ile karşınızdayız. İki şişle işlediğiniz ve oldukça gösterişli olan bu örgümüz haroşa örgü tekniği ile işlenilmiş olan bir örgü modelidir. İsterseniz şimdi sizler içim örgümüzün anlatımına geçelim hanımlar.

İlk olarak üç ilmek ile örmeye başlıyoruz. Daha sonra ilmek arttırmaya başlıyoruz. Yani örgümüzün uç kısmından işlemeye başlıyoruz. Örgümüzün her iki ilmek başlarından arttırma yapıyoruz. ön parçanın 40 ilmeğe tamamlıyoruz. 20 cm işledikten sonra kol kısmına geldikten sonra gidip geldikçe bir ilmek kesiyoruz. 15 ilmek kaldıktan omuz kısmını işliyoruz. Önde her iki parçada aynı işi uyguluyoruz. Arkaya parçaya geldimi 80 ilmek ile işlemeye başlıyoruz her 10 ilmekte bir ilmeği ters olarak örüyoruz hanımlar. Ondada arka parçadaki gibi koltuk kısmına geldimi birer ilmek kesiyoruz. Ense bölümüne de geldik mi tek seferde örgümüzü kesiyoruz. Örgümüzün üç parçadan oluşan parçalarını işledikten sonra birleştirip dikerek örgümüzü tamamlıyoruz. Düğmeleri dikildikten sonra örgümüz giyilmeye hazır hanımlar.

Kış ve bahar aylarında çok kullanılan bu örgüler erkek çocuk anneleri için ideal. Şiş ile işlenilmiş işlenilmesi kolay olan bu örgü modeli şiş ile işlenildiğinden ve çok kolay işlenilen bir örgü modeli olduğundan örgü işlerken sizleri hiç yormayacak.

Mavi iplik rengiyle yapılmış olan bu yelek modeli farklı renklerde yapabilirisiniz hanımlar. Pantolon üzerine şık duracak olan bu örgü yelek modelimizi sizlerle paylaşıyoruz. Yapmak isteyen bayan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin diliyorum.

blank

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN