Mavi motifli örgü bayan şal

Kalıp:
Diyagramlar a.1, a.2 ve a.3’e göz atınız. Şema a.3, şalın ne monte edildiğini göstermektedir.

4 çift motif beraber çalışıldı.
Zincir alanının çevresinde 3 çift tir tığ işi yapın, fakat nihayi ipliği bekleyin ve bu çift tırnak tığ işinin her birinden çekin, tıpkı zincir alanının çevresinde 1 çift tiz tığ işi yapın ve nihayi ipliği 5 döngüden geçirin kanca üstünde.

————————————————– ——–

Şal:
Parça, birbirine tığ işi nihayetinde yekün 45 kareden ve 10 yarım kareden meydana geliyor.

Kare:
Tığ işi kanca boyutu 3.5 mm ve kid-silk kullanın, diyagram a.1’den yapın. Tüm diyagram işlendikten sonra ipi kati ve sabitleyin. Böylelikle yekün 45 kareden çalışın.

Yarim kare:
Tığ işi kanca boyutu 3.5 mm ve kid-silk kullanın, diyagram a.2’den yapın. Tüm diyagram işlendikten sonra ipi kati ve sabitleyin. Böylelikle yekün 10 yarı kareden çalışın.

Montaj:
Kare evvela yatay ve dikey şekilde beraber çalışılır. Şema a.3’e göz atınız. 1. Ve 2. Satırları beraber emek vererek başlayın.

Köşeyi çevreleyen çift tığ işi, * 3 zincir ilmek, bir sonraki zincir etrafındaki çift tığ işi, * – * ‘dan başlayıp tekrarlayın. Köşe (= 5 zincir boşluk), 3 zincir ilmek çalış (= sonraki 2 kareye geçiş). Tıpkı biçimde sonraki 2 kareyi beraber iş yapmaya devam edin. Tıpkı meydan sıralarındaki karelerle tıpkı biçimde çalışın. Peşinden 2 ve 3. Satırları beraber çalıştırın. Tüm satırlar beraber çalışılana denli devam edin. Şuan şaldaki bütün kareler iki tarafa sabitlendi. Şuan bütün satırları tıpkı şekilde öbür yoldan yapın. Birinci ve ikinci kareleri 1. Dizi ile beraber çalıştıktan sonra birinci ve ikinci kare beraber 2. Sırada birleştirerek başlayın. Bütün kareler üstünde iş yapmaya devam edin. Bu sıradaki bütün kareler beraber çalışıldığında öbür satırları da tıpkı şekilde beraber çalıştırın.
Yapmak üzere, her iki tarafın en haricindeki 2 yarım kareyi, 1 ve 9 numaralı şeritlerdeki en dıştaki kare ile tıpkı biçimde bağlayın. Şeritleri kati ve sabitleyin.

blank blank blank

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN