Sarı örgü haroşa örgü hırka

Kışın ve çocuklarımıza en çok giydirdiğimiz örgülerdir hırkalar. Haroşa örgü hırka hem işlenilmesi çok kolay hemde kullanışlılık açısından çok kullanışlı. Tabi size tavsiyem çocuklarınıza örgü örerken kaliteli iplerden örmenizi tavsiye ederim. İyi iplikle örülen örgüler hem kullanışlı hemde tüylenme yaşamadığınız örgülerdir.

Şimdi gelelim hırkamızın yapılışına. Hırkamızın yapımına yakadan 80 ilmek ile başlıyoruz. Haroşa ile örerek örgümüze başlıyoruz. İşlemeye sayılarını ilerledikçe arttırıyoruz. Kol kısmına geldik mi kollar ve gövde ayrımını yapıyoruz. Kola ayrımlarını yaparken ajur ve düz örgü yapıyoruz. Örgümüz bel kısmına geldimi keserek bitiriyoruz. Hırkanın kenarlarında ilmek alarak örgümüzün beyaz kısımlarını yapıyoruz bayanlar. Düğmeleri ise tığ ile örerek içerisine elyaf doldurup öyle yapıyoruz hanımlar.

İlkleri ise sarı örgü ipi ile şişle haroşa örgü yaparak ilik bölümünü yapıyoruz hanımlar. Dümeler 8 adet olarak yapılıyor. İlikler ise 4 adet yapılıyor bayanlar. İşlenip biten örgü hırkamız kullanıma hazır. İki renk uyumunu yakalandığı süper olan bu örgümüz kullanım açısındanda çok pratik. İşlediğimiz renk hem kız hem erkek çocuklarına uygun örgü modelidir. Sizler farklı renklerde bu örgümüzü çok sevdiğiniz farklı örgü iplikleri ile örebilirsiniz bayanlar.

Haroşa örgü örgünün en kolay uygulamasıdır. Oldukça hızlı işlenilen ilerleyen örgü tekniğidir. Sizlerde bu çok kolay işlenilmiş olan hırkayı biran önce çocuklarınıza veya sevdiklerinize yapın hanımlar olur mu ? Hadi şişleri biran önce elimize alalım örgümüze başlıyalım.

blank

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
çcuk hırka

BİRDE BUNLARA BAKIN