Kırmızı baston işi örgü bayan yelek

Bayan yelekler kış ve bahar aylarının en çok kullanılan örgüleridir. Her desen her modelde yapılmış olan yelek modelleri sitemizde çok ilgi çekmektedir. Bugün sizler için kırmızı bayan yelek modeli paylaşacağım. Örgü yeleğimizin anlatımına geçelim hemen.

Kırmızı örgü yelek modelimizin ön parçalarından anlatıma başlıyorum. İlk olarak ön parçalardan örgümüze başlıyoruz. Ön parçaya 90 ilmek ile işlemeye başlıyoruz.  5 cm haroşa ile ördükten sonra örgümüze geçiyoruz. kenardan 10 ilmek haroşa  daha sonra baston 5 ilmek 10 sıra düz örgü böyle devam ediyoruz.

Göğüs kısmına geldi mi ilmek kesmeye başlıyoruz. Üst kısımları baston örünüyonuz.  Arka kısım 100 ilmek işliyoruz. 10 ilmek  düz 5 ilmek haroşa işliyoruz. Kol kısmından sonra baston yapıyoruz.  Yeleğimiz üç parçadan oluşmaktadır. Oldukça gösterişli fakat işlemesi kolay olan bu örgümüzü sizde çok beğeneceksiniz hanımlar. Kırmızı çok alımlı bir renk olduğundan genç yaştaki bayanlar için uygun. Olgun yaştaki insanlara daha farklı renklerde örebilirsiniz.

Olgun yaştaki bayanlarımıza daha uygun olacaktır. Hanımlar hem modern hem şık olan bu örgü yelek çok modern olan bir modeldir. Baston örgü genelde erkek örgülerinde kullanılsa da biz bugün bayan yelek modeline uyguladık. Yelek modelimiz oldukça işlenilmesi kolay olan bir örgü modelidir. Kolay örgü tekniklerinin kullanıldığı bu örgümüzü sizde sevdiklerinize ve kendinize örmeye ne dersiniz hanımlar. Çok beğendiğinizden eminim modelimizi. İşleyecek olan bayan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin.

 

blank blank

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN