Renkli iplerden yapılmış kışlık örgü bere

Bu kış kendiniz için şık olan bir bere modeli örmeye ne dersiniz ? Renkli ve çok şık olan bere modeli ile karşınızdayız.

Malzemeler:

*4 numara misinalı örgü ipi

*Gri örgü ipi

*Renkli örgü ipleri

Yapılışı:

İlk olarak gri örgü ipi 100 adet ilmek atın. Daha sonra ilk üç sıra örgüyü şiş ile düz örgü yapınız. Daha sonra her üç sıra gri ipte bir renkli örgü iplerini takınız. 7 sıra bu düzenekte işledikten sonra örgümüzün ilmek azaltmasına geçiniz. 7. sıradan itibaren yuvarlaklaşması için ilmek kesmeye devam ediyoruz. Kesim aşamaları yapıldıktan sonra otamatikmen yuvarlak çıktığını göreceksiniz bayanlar. İşlenmesi tamamlanan berenin her iki kenarını birleştirip dikimini yapıyoruz bayanlar.

Beremizin iplik geçim aşamalarını isterseniz iplik yürüterek,isterseniz iplik kırıp bağlama yöntemi ile yapınız. Açıkçası hangisi daha kolayınıza geliyorsa hanımlar. Benim sizler için önerim örgü aşamasını bilmeyen veya örgüye yeni başlamış bayanlar için iplik kırma ve bağlama yöntemi daha kolay olacaktır. Böylelikle kafanız karışmamış olacak sevgili takipçilerim. Kalın iplik ile işlenilmiş olan bu örgü bayan bere modeli bu kış  başınızı soğuktan koruyacak olan bir bere modelidir. Ayrıca bere içerisinde renkli iplikler kullanıldığından kaban ve kıyafetlerinize uyum sağlayacaktır. Bizim verdiğimiz iplik tonlarından farklı tonlardan bere içerisinde kullanabilirsiniz hanımlar.  Birde beremizin baş ölçünüze uygun olmasına dikkat ediniz. İşleyecek olan bayanlarımıza şimdiden kolay gelsin. 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

blank

(Alıntıdır)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN