Tığ işi püsküllü örgü atkı takım

Tığ işi örgü atkılar şu sıralar pek bir rövanşta. Tığla işlenilen örgü bayan atkı modelleri oldukça kolay işlenildiğinden örgüler arasında en çok ilgi çeken örgüler içinde yer almakta. Tığ ve örgü ipleri ile yapılmış olan atkı renkli püsküller ile de güzel görünüş kazanmıştır.

Atkı:

İlk olarak  beyaz renk örgü ipimizle 40 adet zincir çekip üzerine 20 adet iri kutucuklar yapıyoruz. Bir buçuk metre bu örgü atkı ölçümüzü ayarlıyoruz.

Şimdi geldi atkımızın süslenilmesine.

Renkli iplikleri iğne yardımı ile bir at bir üstten geçirmeye başlayın. Daha sonra geçirilen iplerin kenarda kalan kısmını püskül şekilde açın. Atkımızın dört bir kenarına bu uygulamayı yapıyoruz.

Bere: 

İlk olarak 10 adet zincir çekip yuvarlak şekilde kapatın. Çekilen zincirin üzerine kutucuklar yaparak yuvarlak şeklide berenin kutucuklarını arttırın. Ve arttırılan kutucuk sayılarını başınızın ölçülerine göre tamamlayın. Arttan kutucuk sayısı tamamlandıktan sonra yine iğne iplik yardımı ile bir alt bir üstten geçiriyoruz. Bereye püskül görünümünü verip beremizi de tamamlıyoruz.

Kolluk:

Kolluğumuza gelincede 40 adet zincir çekip üzerine 20 adat kutucuk yapıyoruz. İstediğiniz uzunlukta örüp bitirin. Daha sonra içerisinden yine iğne yardımı ile renkli iplikleri geçirin. Bu işlem tamamlandıktan sonra ikiye katlayıp iki ucu birleştirip bileklik bölümünü de tamamlıyoruz.

Böylelikle örgü kışlık örgü takımı tamamlayıp kullanım aşamasına getiriyoruz. Sitemizde yayınladığımız örgü takımımızı beğenirseniz sizde örebilirsiniz. Yapmak isteyen arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin.

blank

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN