Tuğla desenli anlatımlı örgü bere

Merhaba örgü sever dostlarmız bugün sizlere oldukça beğeneceğiniz bir örgü modeli yayınlıyorum.  İsterseniz biran önce beremizin anlatımına geçelim.

 

blank

Beremizin yapım aşamasına ilk olarak şişimize 80 ilmek atarak başlıyoruz. 12 sıra lastik örgü modelini yaparak modelimizi lastik kısmını örüyoruz. Lastik aşamasından sonra modelimizin yapımına 2 düz 8 ters sıramızı tamamlayalım. Bu işlemi toplam 4 sıra olarak yapıyoruz. 4. sıra ters oluncaya tamamlanınca kadar işleyip ilk tuğlamızı yapıyoruz.

Ters işlemelerin orta kısmına denk gelen 2 ilmeği düz örüp geride kalan ilmeklerimizi düz örmeye devam devam edelim. 4 sıra oluncaya kadar devam edelim. Şimdi 2. tuğlamızıda elde etmiş olduk bayanlar. Topla 8 tuğla sayısı oluncaya kadar bu işlemlerimize devam edelim. Şimdi kesmelere geçelim.

Düz ilmekleri düz,ters ilmekleri ise ters örelim. Kesme işlemlerine geçelim. Kesim aşamasında ilmekleri 2’şer 2’şer keselim. Bu şekilde kalan ilmekleri işleme sırasına göre 4 sıra boyunca örelim hanımlar. İlmekleri tamamen toplayıp keselim.

Zevkinize bağlı olarak ponpon ile beremizi süsleyebilirsiniz. Yapacak olan arkaşlarımıza şimdiden kolay gelsin.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN