Pembe tığla örülmüş çocuk hırkaları

Hanımlar çocuklarımız  hepimizin göz bebeği değilmi ?

 

Hayatımızın en kıymetli varlıklırı olan evlatlarımız hayatımızın en önemli en kıymetli hazinesidir.  Onlar için her zaman elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz.  Onlar üşütmesin hastalanmasın diye onlara zarar gelmesin diye gözümüz gibi bakıyoruz onlara.

Çünkü onlar rahatsız olduğu zaman ve rahatsız oldukları zaman anne olarak kendimizen geçiyoruz.. Ne yapacağımızı şaşırıyoruz? En ufak rahatsızlıklarında öyle ki bütün huzurumuzu kaybediyoruz.

 

Yüksek ateşler ve soğuk algınlıkları yüzden çocuklarımıza ne kadar dikkat etsekte yine rahatsız oluyorlar. Tabi ne yapsakta onlar bu hale gelmesin.

 

Çocuklarımızın rahatsızlanmasında hava durumunun ve mevsim değişikliklerinin çok büyük etkisi var.   Havalar bir sıcak  bir soğuk oluyor.  Öyleki biz de çocuklarımıza ne giydireceğimize karar veremiyoruz.  Oysaki biz hep onların iyliğini istiyoruz ama ne yapsakta onları yinede onlar  rahatsız  oluyor.

 

Çocuklarımızı kalın giydirsek bi dert, ince giydirsek bi dert.

Öyleki bizde ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Evet hanımlar çocuklarımıza ne giydeilim kalın mı? ince mi? Terlertirmi ? Üşürmü kaygısı düşünsenize bizde ne kadar kaygıya yol açıyor.

 

Bu nedenle kış aylarıda yaz aylarıda olsa çocuklarımızı giydirdiğimiz zaman mevsim şartlarına göre ne aşırı kalın,nede aşırı ince giydirilerim. Bildiğimiz gibi her şeyin azı kara çoğu zarar cümlesinin bize vurguladığı sözler gibi.

Evet sevgili hanımlar bugün sizler için bu fikire bir nebze yardımcı olabilmek için yazlık bir hırka yayınlayacağım.

 

Bayanlar  hepinizin örgü sevdiğini biliyorum.  Bu nedenle siz kız çocuklarınız için örgü hırka yayınlıyorum.  Bu hırkamız pembe örgü ipi ile örülmektedir.

Örgü kız çocuğu hırkamız tığla zincir yapılarak işlenmektedir. Hırkamız iki ön,bir arka iki kol olarak işlenmektedir. Kol uclarına küçük çiçek motifleri örerek kol uclarına geçiriyoruz.

Daha sonra kurdalesini takıp hırkamızı kullanım aşamasına getiriyoruz.

 

Şimdi bu şık ve çok harika olan hırkamızı görmeye ne dersiniz bayanlar?

543109_635082933168772_1327069835_n

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN