Motifli örgü bayan bluzlar

Hanımlar kendinize bu yaz pantolon üzerine giymek için ideal olan bir örgü bluz yapmaya ne dersiniz ?

Bugünde sizlere yine tığla yapılmış harika olan bir örgü bluz paylaşıyorum. İlk olarak size sarı olan örgü bluzumuzun yapımını paylaşıyorum. İlk olarak bluzun motiflerini örüyoruz. Motiflerimizi örmeye orta bölümden başlıyoruz. Yuvarlak ördükten sonra son kenar bölümlerini kare yapıyoruz hanımlar. Motiflerimizi ise bel ölçümüze göre yapıyoruz. Daha sonra bluzun üst tarafını yapıyoruz. Üst kısımı zincir çekip üzerine dolgu yani trabzan yapıyoruz.  Orta bölümü bağcıklı yaparak bluzu tamamlıyoruz.

Diğer kırmızı renkli bluz ise orta bölümden zincir çekerek zinciri kapatarak dörtlü yonca yapıyoruz dolgu yaparak. Kare bir motif dolgu sayısını arttırarak kocaman bir kare motif yapıyoruz hanımlar. Ön bölümde renkli ipliklerle yapıyoruz hanımlar. Arka kısım ise sadece siyah renk iplik ile bel ölçünüze göre zincir çekip üzerine kutucuklar yaparak bluzun arka kısmını yapıyoruz hanımlar.

Askılarıda böyle kutucuk yaparak tamamlıyoruz hanımlar. Daha sonra işlenilen bütün parçaları birleştirip örgü bluzumuzu kullanım aşamasına getiriyoruz. Bu örgümüzün işlenilmesinde sizde farklı renklerde yani sevdiğiniz renkleri kullanarak bu örgü bluza uygulayabilirsiniz bayanlar.

Bu iki modeli bluzu umarım beğenmişsinizdir hanımlar. Sizler için yayınladığımız iki modelde çok güzel. Bu yaz denizde ve yazlıklarda bu örgüyü yapmaya ne dersiniz ? Hadi bir önce tığlarınızı ve örgü iplerinizi elinize alın. Hepinize şimdiden kolay gelsin.

 

blank

(Alıntıdır)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN