Genç kız örgü bluz

Genç kız anneleri genç kızlarınıza şık bir yazlık bluz işlemeye ne dersiniz ? Tığ ile renkleri ipler ile bu şık örgü bluzu ile örgümüzü yapmaya ne dersiniz ? İsterseniz sizler için bu oldukça kolay olan örgü genç kız bluzumuzu sizler için yayınlıyoruz.

İlk olarak kalın bir tığ ile beyaz iplikle örgümüzün 6 adet zincir çekiyoruz. Daha sonra çekilen zinciri kapatıp dörtlü trabzan yapıyoruz hanımlar. Daha sonra yapılan dolguların üzerine renkli ipliklerle kare şeklide işliyoruz. İki sırada bir iplik renklerini değişiyoruz.

Bluzumuzzun parçasını kare şekilde istenilen ebatta işleyebilirsiniz hanımlar. İşlenilip biten örgümüzün kenar suyunu yapıp örgümüzü tamamlıyoruz. Boyun kısmına ise kalın bir zincir yapıp örgümüzü tamamlıyoruz.

Örgümüzün sırt kısmınıda zincir yapıyoruz hanımlar. Genç kızlar için uygun olan bu örgümüz yazlık olan bir örgü modelidir. Şort ve etek üzerine giyilebilecek olan bu örgü bluzumuz genelde yaz aylarında kullanılacak olan bir bayan bluz modelidir.

Bizim kullandığımızı iplik renklerinden farklı iplikler ile kullanabilirsiniz hanımlar. Yazlık ve oldukça kullanışlı olan bu bluz plajda mayo üzerine giyilebilecek olan bir bluzdur.

Yazın sıcak olduğu için genelde insanlar hem gösterişli hemde pratik olan bir kıyafettir. Sevdiğiniz renklerde cıvıl cıvıl olan örgü bluzları yapabilirsiniz.Sizlerde kendinize güveniyorsanız şık olan bu örgü bluzları severek yapabilirsiniz. İşlemek isteyen bayanlar için şimdiden kolay gelsin hanımlar . Umarım beğenirsiniz.

 

blank

(Alıntıdır)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN