Mavi beyaz askılı bayan bluz

Bayanlar yazlık bluzlara ne kadar önem verdiğimizi biliyorsunuz.  Malum yaz aylarında özellikle sahil kısmına giden bayanlar sizler için çok beğeneceğiniz bayan bluzu ile karşınızdayım. Yaz aylarınızda giymek isterseniz bence bluzu incelemelisiniz. Tığla kolayca işlenecek olan bu örgü bluzumuzun anlatımını siz sevgili takipçilerimle paylaşıyorum.

Örgü bayan bluzumuza ilk olarak uzun bir zincir çekip üzerine dolgu yapıp örgümüzün başlangıcını yapıyoruz. Daha sonra her iki kenar bölümde bulunan deseni ayarlayıp oturtuyoruz. Tabi zincir çekimini vücud ölçülerinize göre ayarlıyorsunuz. Göğüs üstüne kadar işlediğiniz bölüme gelince iki sıra kenar suyu yapıyoruz. Şimdi geldi mavi ve beyaz bölümü yapmaya geçiyoruz. Yine zincir dolgu ve trabzan ile üst kısmını yapıyoruz hanımlar.  Boyun bağcığını yaptıktan sonra bluzun alt kısmını işliyoruz. Alt kısmı üçgen şekilde zincir dolgu trabzan ile işliyoruz.  Arka kısımında da yine zincir çekip dolgu yaparak tek ve 20 cm’lik bir parça işliyoruz.

Daha sonra işlenilen her iki parçayı birleştirip dikerek kullanım aşamasına geçiyoruz. Biz beyaz küçük düğmeler ile üzerine süsleme yaptık hanımlar. İki uyumlu rengin bir arada kullanıldığı bu bluz işlenilmesi oldukça kolay işleniyor. Bu yayınladığımız bluzu sizde farklı renklerde örebilirsiniz hanımlar. Bu yaz böyle bir bluzla plajlarda ve deniz kenarında rahatlık dolaşabilirsiniz. Veya evinizde giymek içinde ideal bir bayan bluz. İşleyecek olan bayanlarımıza kolay gelsin diyorum. İnşallah yayınladığımız bluzumu beğenirsiniz.

 

blank

(Alıntıdır)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN