Kız çocuk kolay örgü yelek modeli

Kız çocukları cıvıl cıvıl olduğundan bu yüzden her bişeyi cıvıl cıvıl onların. Renk canlılığı ,model çokluğu her çeşit üründe onlara aldığımız ve yaptığımız herşey de kolaylık yaşarız. Bugün sizlere şık kullanışlı ve birbirinden işlenilmesi kolay örgü kız çocuk yelek modeli paylaşıyorum. İnşallah modellerimizi beğenirsiniz.

1- Tığ işi örgü yelek

blank

Tığ işi örgü yelek modelimiz pembe örgü ipi ile yapılmıştır. İşlenilmesini ise 9 numara örgü tığı kullanılmıştır. İlk olarak uzunca bir zincir çekip üzerine dörtlü trabzan yapıp aralara boşluk bırakmak için bir kutucuk yapıyoruz. İkinci sırada ise üzerine zincir çekiyoruz. Yelek modelimizi üç parça işleyip sonradan birleştirme yapıyoruz. Süslemek için üzerine tığdan motifler yapıp üzerine dikip kullanıma hazır hale getiriyoruz.

2-Motifli örgü kız çocuk yelek

blank

Bu yelek modelimizde renkli iplikler ve sade renkli gri ip kullanıyoruz. Bu yelek modelimizi gri ipi sabit renk olarak kullanıyoruz hanımlar. İlk  olarak renkli iplikler ile orta bölümünü yapıyoruz. İlk olarak zincir çekip bir halka elde ediyoruz. Daha sonra halkayı kapatıp içerisine ikişerli dolgu ile çiçek yapıyoruz. Sonraki sırayı gri ip ile işleyip motifleri birleştiriyoruz. Son olarak gri ip ile püskül yapıp bağcıklarını sabitledikten sonra yelek modelimiz kullanıma hazır.

3-Kolay kız çocuk örgü yelek

blank

Bu yelek modelimiz 3 numara örgü şişi ile yapılmıştır. Yelek modelimiz pembe ve beyaz ip ile işlenilmiştir. İlk olarak ön parçalardan 40 ilmek ile işlemeye başlıyoruz. 8  sıra haroşa ördükten sonra 6 sıra düz örgü yapıyoruz. Aralara iki sıra haroşa örgü yapıyoruz. Üst bölüme geldiğimizde ise horoşa örgü sayılarını arttırıyoruz. Arka parçayı ise 80 ilmek ile başlayıp öndeki işlem sırasını uyguluyoruz. Parçaları diktikten sonra kurdale ile omuz büzgüsünü yapıyoruz. Son olarak tığla kenar bölümlerini pıtırcık yapıp kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN