Erkek çocuk yelek modelleri

Ülkemizde kış ayları soğuk geçirdiğinden örgüye pek düşkünlük vardır. Kız ve erkek çocuklarımız varsa hepimizin hemen hemen ilgisini çeken ve önem verdiğimiz örgüler yelek modelleridir. Kolay kullanımı ve çabuk ısıtıcı özelliği olduğundan en değerli giysilerdendir. Bugün sizlere erkek çocuklarımız için örgü yelek modelleri paylaşacağım hanımlar. İsterseniz biran önce anlatımına başlayayım.

Sarı erkek çocuk yelek

blank

Sarı erkek çocuk yelek modelimiz 3.5 numara örgü şişi ile işlenilmiş olan bir yelek modelidir. Yelek modelimiz üç parçadan oluşan ve kolay işlenilen bir yelek modelidir. Yelek modelimize ilk olarak arka parçadan işlemeye başlıyoruz. 80 ilmek ile işlemeye başlayıp 6 sıra haroşa yapıyoruz. Daha sonra 4 sıra düz örüp aralara bir sıra haroşa atıyoruz. Arka parçayı düz işleyip tek seferde kesiyoruz.  Önleri ise 40 ilmek ile başlayıp 6 sıra haroşa örüp düz örgü yapıp aralara 4 sırada bir haroşa atıyoruz. Yaka kısmına geldik mi şal yaka yapacağımız için haroşa sayısını yakada arttırıyoruz. Son olarak fiyonk bölümünü yapıp üzerine dikiyoruz.

Baston işi erkek çocuk yelek

blank

Baston işi yeleğimiz 4 numara örgü şişi ile işlenilmiş olan bir yelek modelidir. Yelek modelimizin ön kısmına 30 ilmek ile işlemeye başlıyoruz.  İlk olarak bir ters bir düz olarak lastik örüyoruz. Daha sonra kenarlar düz örgü orta bölüme gelecek şekilde baston örgüyü yerleştiriyoruz. Kol kısmına kadar işleyip kol kısmında tek seferde 3 ilmek kesiyoruz. Arkada ise 60 ilmek ile lastik ile örüp düz örgü yapıyoruz. kol kısmını kesip dikişlerini yapıyoruz. Daha sonra yakadan ilmek alıp haroşa örüp yaka bölümünü yapıyoruz.

Gri erkek çocuk yelek

 blank

Gri erkek çocuk yelek modelimiz ise gri ip ve renkli iplerden oluşan bir yelek modelidir. 4 numara örgü şişi ile işlenilen yelek modelimiz üç parçadan meydana gelmektedir. Ön parçalar 40 ilmek ile lastik yapılarak örülüyor. Düz örgü ile işlemeye geçtiğimiz yelek modelimizde renkli iplikler ile pengueni örüyoruz. Kol kesimine geldik mi 3,2,1 olarak keserek yakadan kesimlere de başlıyoruz. Arka parçayı ise 80 ilmek ile lastik örüp düz örgü ile işlemeye devam ediyoruz. Kol kesimine geldik mi 3,2,1 olarak kesim yapıyoruz. Dikişlerini tamamlayıp kullanıma hazır hale  getiriyoruz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN