Kışlık krem rengi örgü bayan bot

Kışlık krem rengi örgü bayan bot

Bayanlar şu sıralar örgü kışlık botlara çok değer verdiğinizi biliyorum. İşte sitemizde şık bir örgü kışlık bayan bot modeli. İşte örgümüzün anlatımı

Taban:
Alt bölümü:
Eskimo ile 6 mm çapında çift sivri  şişler üstünde 36-38-40 ilmek yapın. Resime göz atın  parça ölçüleri yaklaşık olana denli. 4 santimetre, büzüşmeden 1 tur bitirin. Örme sıklığı önemli

Ayak:
Şimdi şiş üstünde yuvarlak ilk 9-11-11 ilmek yaparak, kalan 27-27-29 ilmek bir ilmek tutamacı kaydırın. Resimde 1 sırtta ileri geri çalışın – yukarıdaki açıklamaya 9-11-11 ilmek üstünde, aynı zamanda her satıra bir adet yeni ilmek ekleyin.(kenar dikişleri) tatbik edin ve ortada 1 ilmek artın (deliklerden uzak durmak üzere bir dizi iplik geçirerek, bir sonraki dizi iplik üstünde bükümlü duruma getirerek arttırın) = 12-14-14 ilmek. Peşinden aşağıdaki vb. İş düzenini elde edin. Dikişte 1 kenar ilmek, a.1 (= 10-12-12 dikiş), zırh dikişinde 1 kenar ilmek ile bitirin. A.1 4-5-6 kez dikey şekilde çalışın. Oraya yakın . 7-8½ ila 10 santimetre. Peşinden, her bir yanda 1 kenar dikişini düşürürken 1 dizi örülür ve ortada 1 ilmek azaltılır (2 ilmek beraber örgü ile azalır) = 9-11-11 ilmek.
Peşinden ilmek tutucusundan ilmekleri şiş gerisine kaydırın ve orta parçanın her bir tarafında (1 kenar dikişin iç tarafında) 12-14-16 dikişleri iğnenin 60-66-72 dikişlerinden tutun. Buradan tedavi kısmını şimdi!
Parmağınızın ön orta önüne 1 işaretleyici iplik takın ve topuk üstünde orta arkaya 1 işaretçi iplik yerleştirin. Zırh dikişinde tura devam edin. Parça 2 cm’lik ölçüldüğünde, öbür her turda her işaretleyici ipliğin her iki beraberinde örgü 2’yi (= yuvarlak kafasına 4 ilmek daha az) parça 5-5-6 santimetre ölçüsünde boşaltıncaya denli azalmaya devam edin. Derinlemesine bir dikişi engellemek üzere dikişleri kenar dikişlerinde ayağın ortasına dikin.

Uzun bot kısmı:
Bacağın üst bölümünü ileri geri çalıştırın. Bacağın alt bölümünden ilmekler (diğer bir deyişle aleni kenar) alın ve aykırı doğrultuda çalışın. Bacaklardan bir yandan başlayarak sağdan başlayarak şu biçimde başlayın: eskimo (= düğme bandı) ile 6 mm çift sivri şiş boyutunda 3 ilmek üstüne serin ve peşinden tüm sarahat bünyesinde 36-36-39 ilmekleri denk şekilde alın ve bitirin 3 ilmek üstüne atma (= düğme bandı) = 42-42-45 ilmek.
Bir sonraki satıra aşağıdaki vb. Çalışın: 3 kat daha ilmek iğnesi dikişleri, * 3, 1 iplik çok * örme, * – * den 3 ilmek kalana denli yeniden, harp dikişinde 3 bant ilmek ile bitirin = 54-54-58 ilmek. Sağ yandan 1 dizi örgü yapın (delikleri engellemek üzere işlenmiş iplik bükülür) ve hatalı yandan 1 dizi örülür.
Peşinden şu biçimde çalışın: mendil dikişinde 3 bant ilmek yapın, a.2 genişlikte yekün 12-12-13 kez, harp dikişinde 3 bant dikişle bitirin. Bacağın üst bölümü yaklaşık olana denli bu şekilde devam edin. 12 santimetre – a.2’deki nihayi sırayı takiben bitirin. Çalışma 2 sırt, birici sırada her tıpkı kablo üstünde 1 ilmek azaltılır = 42-42-45 ilmek. Atmak.

Montaj:
Bantları birbirinin üstüne yerleştirin, ön bandın topuğa en yakın bandın bulunduğu yere yerleştirin. 4 dekoratif düğmeyi iki kat içinde tutturun.

Tıpkı şekilde öbür bir terlik çalışın, bacak açıklığının karşı yönde olduğundan inanın.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın