Kışlık krem rengi örgü bayan bot

Bayanlar şu sıralar örgü kışlık botlara çok değer verdiğinizi biliyorum. İşte sitemizde şık bir örgü kışlık bayan bot modeli. İşte örgümüzün anlatımı

Taban:
Alt bölümü:
Eskimo ile 6 mm çapında çift sivri  şişler üstünde 36-38-40 ilmek yapın. Resime göz atın  parça ölçüleri yaklaşık olana denli. 4 santimetre, büzüşmeden 1 tur bitirin. Örme sıklığı önemli

Ayak:
Şimdi şiş üstünde yuvarlak ilk 9-11-11 ilmek yaparak, kalan 27-27-29 ilmek bir ilmek tutamacı kaydırın. Resimde 1 sırtta ileri geri çalışın – yukarıdaki açıklamaya 9-11-11 ilmek üstünde, aynı zamanda her satıra bir adet yeni ilmek ekleyin.(kenar dikişleri) tatbik edin ve ortada 1 ilmek artın (deliklerden uzak durmak üzere bir dizi iplik geçirerek, bir sonraki dizi iplik üstünde bükümlü duruma getirerek arttırın) = 12-14-14 ilmek. Peşinden aşağıdaki vb. İş düzenini elde edin. Dikişte 1 kenar ilmek, a.1 (= 10-12-12 dikiş), zırh dikişinde 1 kenar ilmek ile bitirin. A.1 4-5-6 kez dikey şekilde çalışın. Oraya yakın . 7-8½ ila 10 santimetre. Peşinden, her bir yanda 1 kenar dikişini düşürürken 1 dizi örülür ve ortada 1 ilmek azaltılır (2 ilmek beraber örgü ile azalır) = 9-11-11 ilmek.
Peşinden ilmek tutucusundan ilmekleri şiş gerisine kaydırın ve orta parçanın her bir tarafında (1 kenar dikişin iç tarafında) 12-14-16 dikişleri iğnenin 60-66-72 dikişlerinden tutun. Buradan tedavi kısmını şimdi!
Parmağınızın ön orta önüne 1 işaretleyici iplik takın ve topuk üstünde orta arkaya 1 işaretçi iplik yerleştirin. Zırh dikişinde tura devam edin. Parça 2 cm’lik ölçüldüğünde, öbür her turda her işaretleyici ipliğin her iki beraberinde örgü 2’yi (= yuvarlak kafasına 4 ilmek daha az) parça 5-5-6 santimetre ölçüsünde boşaltıncaya denli azalmaya devam edin. Derinlemesine bir dikişi engellemek üzere dikişleri kenar dikişlerinde ayağın ortasına dikin.

Uzun bot kısmı:
Bacağın üst bölümünü ileri geri çalıştırın. Bacağın alt bölümünden ilmekler (diğer bir deyişle aleni kenar) alın ve aykırı doğrultuda çalışın. Bacaklardan bir yandan başlayarak sağdan başlayarak şu biçimde başlayın: eskimo (= düğme bandı) ile 6 mm çift sivri şiş boyutunda 3 ilmek üstüne serin ve peşinden tüm sarahat bünyesinde 36-36-39 ilmekleri denk şekilde alın ve bitirin 3 ilmek üstüne atma (= düğme bandı) = 42-42-45 ilmek.
Bir sonraki satıra aşağıdaki vb. Çalışın: 3 kat daha ilmek iğnesi dikişleri, * 3, 1 iplik çok * örme, * – * den 3 ilmek kalana denli yeniden, harp dikişinde 3 bant ilmek ile bitirin = 54-54-58 ilmek. Sağ yandan 1 dizi örgü yapın (delikleri engellemek üzere işlenmiş iplik bükülür) ve hatalı yandan 1 dizi örülür.
Peşinden şu biçimde çalışın: mendil dikişinde 3 bant ilmek yapın, a.2 genişlikte yekün 12-12-13 kez, harp dikişinde 3 bant dikişle bitirin. Bacağın üst bölümü yaklaşık olana denli bu şekilde devam edin. 12 santimetre – a.2’deki nihayi sırayı takiben bitirin. Çalışma 2 sırt, birici sırada her tıpkı kablo üstünde 1 ilmek azaltılır = 42-42-45 ilmek. Atmak.

Montaj:
Bantları birbirinin üstüne yerleştirin, ön bandın topuğa en yakın bandın bulunduğu yere yerleştirin. 4 dekoratif düğmeyi iki kat içinde tutturun.

Tıpkı şekilde öbür bir terlik çalışın, bacak açıklığının karşı yönde olduğundan inanın.

blank blank

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN