Sevgililer günü eldiveni

Sevgililer günü yaklaşırken sitemizden çok güzel olan bir eldiven örmeye ne dersiniz ? İşte sitemizden çok beğeneceğiniz sevgililer günü eldiveni.

Malzemeler: 
100 gramlık ip

Renk nako 08 kırmızı
50 gramlı renk mevcut değil 01 kırık beyaz

Yapılışı:
Her iki tarafın işaretçisinden birincil şekilde ayrılın.Kablo iğnesinin birinci bölümünü parçanın arkasına kaydırın, k vb. 1’i kaydırın, misinalı şişten soldaki şişe geri kaydırın, k2 düğmesi, psso = 2 dk. Dec 1 turda her iki taraf = 4 dec sts.
Kalıp:
Şema m.1’e (= 6 sts) göz atın.
Yüzü:
Boy s, 6 ve 7 mm boyutlarında çift sivri iğneler üstünde yuvarlak çalıştı.
Ebat m / l, 7 ve 8 mm boyutlarında çift sivri şişler üstünde yuvarlak çalışıldı.
6-7 mm boyutlarında çift sivri şişler üstünde 21  tane ilmek düz yapıldı. K 1 yuvarlak ve kaburga k1 / p2’de devam edin. 8 santimetre k 1 yuvarlak ölçüldüğünde, ayni sürede, denk düzeyde 3 inci (her 7 inci stenden sonra 1 yo gerçekleştirerek, bir delikten uzak durmak üzere halkanın arkasına koy) = 24 sts. 7-8 mm ölçülerinde çift sivri şişleri değiştirin. Örme gerginliği önemli! Şuan tüm bölgelerde m.1 çalışın resime göz atın! Sembol 9’a bir işaretleyci takın. M.1’in 1 dikey yinelemesi al çorap st. Parça çapı 14 santimetre inci olduğunda, st başlığın her iki tarafında başparmak dişleri işaretleyicisiyle (1 yo gerçekleştirerek bir delikten uzak durmak üzere bir sonraki turda halkayı yeniden halka durumuna getirin). İnceni bir sonraki turda tekrarlayın = başparmak köşkünde 5 sn. İşi olmayan 2-3 tur şuan bir ilmek tutucusu üstünde 5 başparmak kaydırın. İlmek tutucusu üstündeki 1 yeni st sts gerisinde = 24 sts atın. 2 işaretleyiciyi bölüme koyun, evvela 1, ötekinde 13’e (= kenarlar) 1 yerleştirin. Çorap stoklamaya devam edin. Parça 24-26 santimetre aralıklarla her iki tarafı işaretleyicili ölçüldüğünde bekleme. Her yuvarlakta iğne üstünde bütün 5 kez = 4 saat geriye düzgün tekrarlayın. İpliği kati, kalan sts bünyesinde çekin ve sabitleyin.

Başparmak:
5 başparmak dikişini 7-8 mm boyutlarındaki iki uçlu iğnelere geri kaydırın. Bunların gerisinde 5 sts alın 10 sts. Başparmak 5-6 santimetre ölçünceye denli turda çorap koymaya devam edin. Başparmak işaretine 2 işaret koyun, ilk stende 1, st 6’da (= kenarlar) 1 yerleştirin. Bir sonraki turda st ile her iki taraf da işaretle – beklenen ipucu! Sonraki turdaki kareyi yinele. 2 saniye geriye düzgün. İpliği kesin, kalan sts içerisinde çekin ve sabitleyin.

blank blank

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN