Kadında idrar kaçırma nedenleri ve tedavisi

Kadında idrar kaçırma özellikle ilerleyen yaş durumlarında ve bazen doğum sonrasında ortaya çıkan yan etkilerden dolayı oluşabiliyor. Kadında idrar kaçırma sosyal hayatı oldukça kötü etkileyen ve kişinin psikolojisini bozacak rahatsızlıklardan biridir. Özellikle yaz aylarında kokunun oluşması ve kişinin sürekli önlem alarak hayatına devam etmesi oldukça can sıkıcı boyutlara ulaşıyor olacak. Kadında idrar kaçırma nedenlerine göre yapılacak olan tedavi ile bu sorunları arkanızda bırakmak mümkün olabilecek. Artık tuvaletler kabusunuz olmayacak ve dilediğiniz gibi giyinebilecek ve normal hayatınıza geri dönebileceksiniz. Kadında İdrar kaçırma miktarı ne kadar olursa olsun mutlaka önlem almak ve bunu yok etmek için gerekli tedavileri olmak oldukça önemlidir.

Kadında idrar kaçırma nedenlerini çok geniş kapsamlı olarak sayabiliriz. Hem geçici nedenlerden dolayı olabilir hem de bozulan yapılardan dolayı oluşabilir. Kadında idrar kaçırma nedenlerinden biri örneğin idrar yolları enfeksiyonları da olabilir. Bu sebeple buna göre önlemler alınarak enfeksiyonları ortadan kaldırmak gerekir. Bazı durumlarda da idrar kesesini tutan mesanede bulunan kasların zayıflaması da neden olabilir. Hormon bozuklukları, nörolojik rahatsızlıklar ve daha birçok neden kadınlarda idrar kaçırma nedeni olarak ortaya çıkıyor. Kadında idrar kaçırma nedenleri kişiden kişiye göre değiştiği için böyle bir şikayette ilk olarak nedenini araştırılacak ve sonrasında ise çözüm için tedaviye yönlendiriliyor olacaksınız. Galata Tıp Merkezi ile alacağınız etkili tedavi çözümleri ile bu sıkıntılarınızı geride bırakmış olacaksınız. İletişim için http://www.galatatip.com.tr/kadinda-idrar-kacirma.html sitesinden detaylı bilgiyide alabilirsiniz.

Kadın hastalıkları daha birçok geniş rahatsızlıklar ile kendini gösterebilir. Özellikle idrar yolları enfeksiyonları en çok yaşanılan rahatsızlıklardan biridir. Kadın hastalıkları kişinin sürekli olarak kontrollerde olması gereken ve zaman zaman sadece genel muayene ile de takibe alması gereken durumlardan biridir. Kadın hastalıkları sorunlarınız için de artık işinde uzman bir adres olan galata Tıp merkezi ile tanışarak var olan sorunlarınız için çözüm bulabilir ya da ne gibi sorunların baş göstermeye başladığını öğrenebilirsiniz.

 

Sad pregnant woman sitting on sofa at home
Sad pregnant woman sitting on sofa at home

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN