İdata Vize Başvuru Evrakları

Vize başvuru işlemlerinden önce İdata vize başvuru evrakları internet sitesinden veya telefonla randevu servisini arayarak öncelikli işlem olarak vize randevusunun alınması gereklidir. Vize randevusu alındıktan sonra vize için gerekli evrakların randevu tarihine kadar toparlanması ve İDATA ofisine bu evraklar ile gelinmesi gerekir. Randevu işleminin yapılması ve evrakların önceden hazırlanmış olması vize işlemlerinin daha kısa sürede sonuçlanmasını sağlayacaktır. Vize ile ilgili gerekli bütün desteği uzman eğitimli kadrosu ile İDATA danışmanları sizi bilgilendirecektir. Seyahat maksadınız aile veya arkadaş ziyareti ise Schengen vizesi alarak seyahate çıkmayı planlayabilirsiniz. Aile ve arkadaş ziyareti maksatlı vize almak isteyenler içingerekli belgeler:

 1. Uçak bileti veya rezervasyon kodunun belgesi
 2. Gideceğiniz ülkedeki seyahat masraflarının kim tarafından ya da nasıl karşılanacağını gösterir belge (banka hesap cüzdanının üç aylık hesap hareketi dökümü, maaş bordrosu, gelir getiren diğer varlıklar gibi
 3. Vukuatlı nüfus kayıt örneği (kurum tarafından ıslak imza ve mühürlü olması gerekir)
 4. Yurt dışına çıkacak kişi çalışan ise işveren mektubu ve SGK hizmet dökümü belgesi
 5. Yurt dışına çıkacak kişi çiftçi ise Ziraat odasından alınan çiftçi belgesi
 6. Yurt dışına çıkacak kişi ticari faaliyette bulunuyor ise ticaret sicil kaydı ve ticaret sicil gazetesinin fotokopisi ve vergi levhası
 7. Yurt dışına çıkacak kişi emekli ise emeklilik cüzdanı
 8. Yurt dışına çıkacak kişi öğrenci ise öğrenci belgesi/ transkrip
 9. Yurt dışına çıkacak kişi 18 yaşından küçük ise her iki ebeveyninden noter tasdikli muvafakatname alınması gereklidir.
 10. Yurt dışında konaklama detayını gösterir belge
 11. Davet mektubu formu ve daveti yapan kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi
 12. Başvuru formu (başvuru formu İDATA internet sitesinden alınabilir veya İDATA ofislerinden belli bir ücret karşılığında temin edilebilir.
 13. Pasaport ( 10 yıldan daha eski bir tarihte alınmamış olması ve seyahatin biteceği tarihten itibaren en az 3 ay geçerliliğinin olması gerekir.)
 14. Seyahat sağlık sigortası
 15. Vize harç bedeli ve İDATA hizmet bedeli

Vize işlemlerini kolaylaştıran İdata www.pasaportvizesi.com Almanya ve İtalya konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş tek danışmanlık kurumudur. Vize başvurularınızın sorunsuz bir şekilde yapabilmeniz için firmamız ile iletişime geçmeniz büyük önem arz etmektedir.

pasaport

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN