Beyaz tığ işi el örgü şapka

Bu yaz beyaz bir şapka ile yazı geçirmeye ne dersiniz hanımlar ? İşte sizler için ideal şık bir şapka modeli ile karşınızdayız.

Şapka:
Yuvarlak üstten aşağıya düzgün çalışın. Paris’le 3.5 mm çapında kanca boyutunda 4 zincir ilmek yapın ve ilk zincir dikişte 1 kayma dikişli bir halka oluşturun. Kroket malumat al! Çalışma * a.1, a.2 * – * genişlik şekilde yekün 6 kez tekrarlayın. Kroket agresifliğini anımsayın! A.1 ve a.2 dikey şekilde çalıştıklarında, nihayi turda 90 tır. Tığ işi yer alıyor. Sonra a.3’te birinci turda çalışın. Parça 16 santimetre ölçülerine denli bu tur tekrarlayın. Sonra a.3’te nihayi turda çalışın.

Kroket bilgilerini aklınızdan çıkarmayın! A.4 totalde 10 kez genişlikte çalışın. A.4 dikey şekilde çalışıldığında, nihayi turda 160 tır. Tığ işi yer alıyor. Sıkı tutun.

Her bir tanesi 4 m. Uzunluğunda  kesim yapın. Kalıpları dayana denli ipleri birbirine geçirin, ipi yeniden iki defa sarmak üzere ipi katlayın. Her ucunda bir düğüm yapın. İplik, nihayi delikli dizi bünyesinde yukarı ve aşağı bağlar ve bir düğüm oluşturur.

blank blank

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN