Farklı dantel örgü motifleri

Yüz yıllardır geçmişten günümüze gelen en yaygın ,bilinen ve vazgeçilmez olan örgülerden biridir dantel. Dantel örgüler hayatımızın vazgeçilmezi. Tığ ile pamuk ipliklerle işlenilen örgüler hem basit,hem kolay  üreyen örgüler olduğundan insanların hep ilgisini çekmekte. Örgüler arasında en sık tercih örgülerden olan dantel hem kullanışlılık hemde dayanıklılık yönünden çok idealdir.

Danteller pek çok yerde ve pek çok eşyada kullanılan örgü çeşitidir. Havlu kenarları,çarşaf kenarları,karyola takımları ve bir çok ev tekstil ürünlerine uygulanan danteller çeyizlerinde baştacıdır. Biz Türklerde çeyizin çok değerli ve ne önemli olduğunu bilmeyen yoktur aramızda. Hem genç kızlarımıza ,hem genç oğlanlarımıza gelenek ve örf adetlerimize uygun olarak kendi payımıza düşen çeyizlikler yaparız dantelden.

Çeyizlere ap ayrı güzellik katan danteller görsel ve beğeni şöleninde en üst sırada yer almakta. Şu sıralar her ne gençlerimiz kabullenmese de beğenmese de istemese de biz yine sitemizde oldukça yer veriyoruz. Benim dantele nedense geçmeyen ve içimde bitmek bilmeyen bir sevdam var.

Bugünde sitemde sizler için dantellerin bir çok farklı versiyonları yayınladım hanımlar. Üçgen, oval, kare,yuvarlak,altıgenden oluşan motifleri emin olun sizde çok beğeneceksiniz.

Farklı iplik renkleriyle yapılmış olan bu örgü motifleri ile battaniyeler,pikeler,yatak örtüleri,dantel oda takımları ve bir çok örtü modeli yapabilirsiniz. İnşallah bugün ki yayınımı beğenirsiniz hanımlar. Yapmak isteyen hanımlara şimdiden kolay gelsin diyorum.

blank

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN