Bebek Bezi Değiştirme Sanatı

Anne babalar için en yorucu görevlerden biri, son bulmayan bebek bezi değiştirme döngüsüdür. Yenidoğan döneminde günde ortalama 7-8 sefer bez değiştirmeniz gerekir. Bebeğiniz büyüyüp yürümeye başlayınca alt değiştirmek daha da zor hale gelebilir çünkü evin içinde kovalamaca oynamaya başlar. Yeni anne baba olduysanız tuvalet eğitimine kadar binlerce kere bez değiştirmeniz gerektiğini düşününce bu işte uzmanlaşmanızda fayda var. Biraz alıştıktan sonra siz de ne kadar hızlı ve çabuk bez değiştirdiğinize şaşıracaksınız. Peki, bebek bezi değiştirme işlemini nasıl daha kolay hale getirebilirsiniz?

blank

Doğru boyutta bez seçin

Bebeğinizin kilosuna uygun bezi kullanmanız ve zamanı geldiğinde gecikmeden bir üst numaraya geçmeniz büyük önem taşır. Çünkü küçük bezler hem bebeğinizi rahatsız eder hem de taşmalara neden olur. Bebeğiniz henüz doğmadıysa kutularca bebek bezi stoklamak yerine doğumu bekleyin. İlk aylarda adeta ışık hızıyla büyüyen bebeğiniz için hızla bir büyük bez modeline geçmeniz gerekebilir.

Farklı markaları deneyin

Bebeğinizin hangi bezle daha rahat edeceğini, hangi bezin daha az pişiğe neden olacağını denemeden bilemezsiniz. Dolayısıyla bebeğiniz için en ideal bezi bulana kadar farklı markalarınbezlerini kullanın. İşte, Joker’in ürün yelpazesinde bulabileceğiniz bebek bezi markaları:

-Prima: Prima’nın ürün gamında Yenidoğan, Premium Care, Aktif Bebek, Külot Bez, Kuru Hesaplı ve Pure serileri bulunur. Premium Care yumuşak ve sızdırmaz yapısıyla ve ıslaklık göstergesiyle öne çıkar. Aktif Bebek emici kanallarıyla sıvıyı hapseder, hava kanallarıyla cilde nefes aldırır. Pure serisi ise parfüm, lateks ve klorlu beyazlatıcı içermez.

-Evy Baby: Yenilenen Evy Baby, %100 doğal pamuktan üretilen ve BPA, latex, paraben içermeyen üst yüzeyiyle bebeklerin hassas cildini korur.

Molfix:Molfix’ün Premium, 3D, Külot Bez ve Pure&Soft gibi serileriyle farklı ihtiyaçlara hitap eder. Esnek yan ve bel bantlarına ek olarak elastik gövde sistemi sunan Molfix 3D, bebeklere hareket özgürlüğü verir.

-Sleepy: Sleepy Natural serisinin dış yüzeyi saf su ile dokunur, emici bölgesi ise doğal bambu özlüdür. Organik pamuk bölgesi sıvıyı hapsederek kuruluğu artırır.

blank

Bebeğinizi oyalamanın yollarını keşfedin

Bebeğiniz bez değiştirme sırasında huysuzlanabilir, dönmeye ya da yürüyorsa ayağa kalkıp kaçmaya çalışabilir. Onu sabit tutup bezini kolaylıkla değiştirmek için dikkatini çekmeniz gerekir. Bunun için onunla konuşabilir, şarkılar söyleyebilirsiniz. Alternatif olarak bezini değiştirirken bebeğinizin eline çeşitli oyuncaklar ya da ilgisini çekebilecek objeler verebilirsiniz. Evin farklı yerlerinde bez değiştirmek de bebeğinizin sıkılmasını engelleyen bir yöntemdir.

Kolay giydirilip çıkarılan kıyafetler seçin

Bazı bebek kıyafetleri sevimli olsalar da bez değiştirmeyi zorlaştırabilir. Örneğin salopetlerle bez değiştirmek bir hayli zor olabilir. Ayrıca bebeğiniz yürümeye başladığında onu yatırarak altını değiştirmek iyice zorlaşır. Bu durumda Joker’de bulunabilen pratik külot bezleri tercih edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN