Uğur böcekli örgü çocuk bere

Çocuk berelerini çok sevdiğinizi biliyorum. İşte size şık bir bere modeli.

İpucu:
ilk htr’yi yuvarlak / sıradaki 2 kanalla değiştirin. Her raunt, yuvarlak dilekten 2’inci şut ile 1’er rakam ile tamamlayın.
Dc: yuvarlak ilk dc’yi 1 kanalla değiştirin. Her turu, 1. Turda, yuvarlak hattın dilekiyle bitirin.
Tr: ilk turu 3 tur ile değiştirin. Her turu, 3. Turda, ant töreninde 1’er rakam ile tamamlayın.

* 1 yuvarlak yap, sonraki st içine kanca takın, iplik elde edin *, bir kez daha * – * tekrarlayın, 1 yuvarlak yapın ve ipliği bütün sts bünyesinde kanca ile çekin.
————————————————– ——–

Şapka:
Parça yukarıdan aşağıya işlenmiştir. 6 mm kanca boyutunda noel al ile 4’ar çalışın ve ilk ch’de 1 st ile bir halka oluşturun. Kroket emri okuyun!
Yuvarlak 1: ch-ring’de 8 saat çalışın.
Yuvarlak 2: her turda 2 tur, bütün turda = 16 saat.
Sıra 3: ilk çalışmada 1 saat, bir sonraki saatte 2 saat, bir sonraki saatte 1 saat *, yuvarlak tamamlayın ve nihayi htr = 24 cm arasında 2 cm ile tamamlayın. Tığ sıklığını önemseyin.
Sıra 4: ilk 2 saatte her 1 saat, bir sonraki saatte 2 saat, sonraki her saatte 1 saat * – * bütün yuvarlaktan yinele ve nihayi htr’de 2 saat ile tamamla htr.
Sıra 5: ilk 3 saatte bir 1 saat, sonraki saatte 2 saat, gelecek 3 saatte 1 saat * – * tüm turda yinele ve nihayi htr’de 2 saat ile tamamla htr.
Sıra 6: ilk 4 saatte bir 1 saat, sonraki saatte 2 saat, gelecek 4 saatte 1 saat * – * bütün turda yinele ve nihayi htr’de 2 saat ile tamamla htr.
Şimdi çalışma ve ince ayrıcalıklı boyutlarda ayrıcalıklı şekilde aşağıdaki gibidir:

Sıra 7:
Ebat 1/2 – 3/4: her htr’de 1 saat, fakat tıpkı anda 4-6 saat yuvarlak = 52-54 saat içinde çalışın.
Ebat 5/6 – 7/8: ilk 5 saatin her birinde 1 saat, sonraki saatin 2 saati, gelecek 5 saatin her birinde 1 saat olmak için * – * bütün yuvarlaktan yinele ve 2 nihayi htr = 56 htr’de htr.

Sıra8:
Ebat 5/6: bütün turda her htr’de 1 saat çalışın.
Ebat 7/8: her htr’de 1 htr, ancak tıpkı anda 2 saatlik bir rafta = 58 htr’de çalışın.

İnce her ebatlarında bundan sonra bitti, yuvarlak 52-54-56-58 htr mevcut. Peşinden parça kafasına yaklaşık önlem alınana denli her turda 1 saat bünyesinde çalışın. Üstten 17-18-19-20 santimetre.
Şimdi kulak kapaklarının yalvarınca nerede bulunduğunu işaretlemek üzere bölüme 2 işaret koyun. 6. -5-6-6 arasına işaretçiyi turdan şekilde verin, sonra ikinci işaretleyiciyi 35-36-37-38-38.

Kulak yeri 
Kulak klapesi rs’den ileri-geri devinim ettirilir, işaretli şekilde st yalvarın, kanca boyutu 6 mm ve noel al kullanın.
* bir sonraki 12-13-13-14 vakitten her birinde 1 saat çalışın * – * 1-2-3-3 sıralarından tekrarlayın.
Row 1: birinci ve ikinci htr uğrayıp çalışın – krochet 2 htr tog’u okuduktan sonra her htr’de nihayi 2 saatine denli 1 saat hâle getirin ve bu mandalı 10-11-11-12 htr içinde çalıştırın.
Dizi 2: birinci ve ikinci htr kaşık, sonra her saatte bir htr, nihayi 2 saat hıza denli çalışın ve bu mandalı 8-9-9-10 htr içinde çalıştırın.
3. Dizi: birinci ve ikinci htr tezgahını, sonra her saatte birinci saati nihayi 1 saatte çalıştırın ve bu tezgahı 6-7-7-8 saat içinde çalıştırın.
4. Dizi: birinci ve ikinci htr kaşık, sonra her saatte bir htr, nihayi 2 saat hıza denli çalışın ve bu mandalı = 4-5-5-6 htr yapın.
5. Dizi: birinci ve ikinci htr tezgahını, sonra her saatte birinci saati nihayi 1 saatte çalıştırın ve bu tezgahı = 2-3-3-4 saat hizına getirin. Sıkı tutun. Öbür işaretleyici yalvarınca rs’den öbür bir kulakçığa da tıpkı biçimde çalışın.

Süs
Şapkanın çevresinde bir kenar siyahla çalışın. 6 mm kanca boyutunu kullanın ve orta sırttan yalvarın (şapkanın üstünde sade yalın). Her htr’de orta ön ve arkada 1 dc çalışma, kulak tıkaçları bünyesinde aşağıdaki biçimde çalışın: * 1 dc, 1 ch, yaklaşık atla. 1 santimetre *, tekrarlayın * – * ve sıkı kenarlardan kaçının. Tur ilanından itibaren ilk dc’de 1 sr st ile bitirin.

Süsleme

Sima: kanca boyutu 6 mm, siyahla 18 ch. Parça çevirin.
Yuvarlak 1: çeyrekten 3. Çeyrekteki 1 saat, sonra da her satıra 1 saatlik bir iş, bütün dizi = 16 saat. Parça çevirin.
Yuvarlak 2: bütün hrefteki tüm satırda 1 saat çalışın. Parça çevirin.
Yuvarlak 3: ilk 2 saatte çalışın, her htr’de 1 saat bünyesinde nihayi 2 saatine denli çalışın ve bu tırnağı = 14 saat işleyin. Parça çevirin.
Yuvarlak 4: ilk 2 saatte çalışın, her htr’de 1 saati nihayi 2 saatine denli çalıştırın ve bu tırnağı 12 saat çalışın. Parça çevirin.
Yuvarlak 5: ilk 2 saatte çalışın, her htr’de 1 saat bünyesinde nihayi 2 saatine denli çalışın ve bu tırnağı = 10 saat hâle getirin. Parça çevirin.
Yuvarlak 6: ilk 2 saat iş yapmaya başlayın, her htr’de 1 saati nihayi 2 saatine denli çalıştırın ve bu tırnağı = 8 saat çalıştırın. Sıkı tutun.

Gözler:
6 mm kanca boyutunda siyahla 3 defa çalışın. Birinci sınıfta 1 sl st ile bir halka oluşturun. Kroket emri okuyun! Ch-ring’de 6 dc yapın, yuvarlak hattın talimatıyla 1. Sr’de 1 sl st ile bitirin. Beyaza geçin ve her dc’nin bütün döngüde 2 döngü geriye çalışın ve yuvarlak sav diliminden ilk sr’de 1 sl st ile bitirin = 12 sl sts. Sıkı tutun. Öbür bir göz tıpkı biçimde çalışın ve onları yüzüne tutturun.

Ağiz:
Al ufak sts ile gözlerin altına ufak bir ağız nakşı yapın.

Montaj:
Yüzü ufak dikişlerle şapkanın önüne dikin.

Orta çizgi:
Yüzü karadan kayan dikişlerle bir çizgiyi nakış yapın. Çizgiyi şapkanın üzerinden düz orta arkaya dikin.

4 kat kanca boyutu 6 mm ile çalışın.

blank

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN