Turuncu tığ işi örgü bayan bluz

Bayanlar bu yaz kendiniz için yazlık tığla işlenilen çok şık bir örgü bluz işlemeye ne dersiniz ? Evet yaz aylarında oldukça şık ve gösterişli olan bayan bluzlar çok gösterişli ve kullanımı kolay olan bluzlar biz bayanların tercihidir.

Sizde kendiniz için şık ve cıvıl cıvıl bir renkten işlenilmiş bir örgü bayan bu bayan bluzun anlatımını istersiniz demi canlar. İşte örgümüzün anlatımı.

İlk olarak örgümüzün orta kısmından işlenilmeye başlanılmıştır. En başta 5 adet zincir çekilip kapatılıp küçük bir halka elde edilmiştir. Sonraki bölümlerde halkanın üzerine üç sıra aralıklı trabzan yapılmıştır. 3 sıra içi boş yapılan trabzandan sonra dolgulu trabzan yapılmıştır. Her örülen sırada trabzan sayılarında arttırılma yapılmıştır hanımlar.

Dolguların arasına kutucuk yapılması da unutulmamıştır. Koltuk altı kısmına geldi mi örgümüzün kenar kısımları yapılması unutulmamıştır. Bluzumuz iki ayrı yuvarlak parçadan oluşmuştur. İki parçada eşit şekilde işlenilmiştir.

Daha sonra işlenilip bitirdiğimiz iki örgü parçasının kenarları zincir yapılmıştır. Yapılan zincirin birleştirilmesi sonucu bluzumuz kullanıma hazır olmuştur. Zincir bağcıklarla montajı bu örgü bluz yazın en cıvı cıvıl renklerinden olan turuncu örgü ipi ile yapılmıştır. Sizlerde kendinize sevdiğiniz renklerde bu örgü bayan bluzu severek örebilirsiniz. Çok kolay işlenim aşamaları olan bu örgümüz sizleri işlerken hiç sıkmayacak hanımlar.  Ve hatta tığla yapıldığı için severek öreceğiniz bir örgü modeli olacaktır hanımlar. Şimdiden işlemek isteyen bayan takipçilerimize kolay gelsin.

 

blank

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN