Renkli örgü yazlık çanta

Model:
Diyagramlar a.1 ve a.2’ye göz atın. Diyagramlar desende renkleri gösterir. 1 kare = 1 tr.

Çift iplik ipucu:
İpliği topun içinden ve dışından kullanın. Yeni bir topa geçiş gerçekleştirirken, bağlarken kalın bir ipliğin önüne geçmek üzere her iki ipi de aynı zamanda değiştirmekten kaçının.

Renk kalemi (turda çalıştı):
Renk değiştirirken aşağıdaki vb. Çalışın: ilk renkle nihayi tr işleyin fakat son alma ile bekleyin, bir sonraki renge geçin ve nihayi çekmeyi yapın, sonra bir sonraki tr çalışın. Önceki turdan sts üstünde işlemediğiniz renk üzere iki renkli yer sarmalıyla çalışırken, sarmalların etrafında çalışarak saklı olduklarından yuvarlak izlemelerini yapın.

Kroket malumatı:
İlk turu her turda 3 rakam ile değiştirin, üçüncü turda 1 puan ile tamamlayın.

1 aralık tr, 2 tr tuşunu aşağıdaki vb. Çalıştırarak:
Çalıştırın 1 tr ancak son alma prosedürünü bekleyin, (= 2 döngü kancada), bir sonraki tr çalışın, fakat son kullanarak ipliği kancanın üstündeki 3 döngüden çekin.
————————————————– ——–

Bag: her renkte 2 telli yuvarlakta çalışın – ipucu iplik uyarinin okuyun.

4.5 kanca büyüklüğünde pik pırıl pırıl şok edici 2 dişli 5 ch kullanın ve ilk ch’de bir sl st ile bir halka oluşturun. Peşinden yuvarlak ve a.1 (genişlik a.1’in 12 tekrarlanması) uyarınca çalışın – renk patentini okuyun.
Yuvarlak 1: çalişma krozet bilgisi’nde 12 tr’lik iş yapın.
Yuvarlak 2: her tr = 24 tr’de 2 tr işle.
Yuvarlak 3: çalışma * ilk tr’de 1 tr, sonraki tr * da 2 tr, yeniden * – * bütün turda = 36 tr.
Yuvarlak 4: ilk 2 tr her birinde 1 tr, sonraki tr * da 2 tr, yeniden * – * bütün tur = 48 tr. Kroket agresifliğini anımsayın!
Yuvarlak 5-10: daha şekilde olduğu vb. İnc ve desene devam edin, bir diğer deyişle her turda inc 1’den çok tr tr = 120 tr.
Yuvarlak 11: a.1’de ayni sürede nihayi turda çalışın 4 tr denk, dec 2 ve 2 tr aralıklarla iş = 116 tr.
Yuvarlak 12: turda iş yapmaya devam et ancak inc.22’ye nazaran çalış ve a.2’ye (= genişlikte 7 tekrar), a.2’de ilk turda 4 tr denk şekilde = 112 tr. A.2’ye denli iş yapmaya devam edin, sıkıştırın.

Çemberler:
120 santimetre = 36 telli her rengin 6 uzunluğunu kati. Telleri yerleştirin ve gevşek bir düğüm bağlayın, yaklaşık bırakın. Düğümden 12 santimetre sonra. Her bir kazıkta iplikleri 12 ip ile 3 kazıkta dağıtın. Yığınları yaklaştırıncaya denli yaklaştırın. 68 santimetre. Örgü ucu 2’ye bölün. 2 yarıyı, çember bünyesinde, 1 tr aralıkla, kenarından üçüncü turda geçirin. Onları torbanın önündeki düğümle bağlayın. Örgü yalvarışında düğümü çözün ve torbaya tıpkı şekilde ancak ters yönde tutturun. Tıpkı şekilde öbür bir örme yapın – fotoğrafa göz atın.

blank

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN