Pembe ipten örülmüş ajurlu örgü modeli

Bugün ev gezmesinde gitmişim canlarım .Orada bir örgü modeli gördüm ve çok beğendim hanımlar. Eve gelince hemen deneyim dedim.  Örgü ipimi ve şişimi aldım örgü modelini deneyim dedim. Kendim denediğim örgünün yapılışını kendi deneyimlerim sonucu sizlere anlatmak istedim.

İşte örgümüzün anlatılışı.Örgümüzün ön yüzünde 2 sıra düz ördükten sonra 4 ters bir düz 1 ilmek arttırdım. İki ilmeğin arasında kalan ipten 1 düz  4 ters bu şekilde devam ediyoruz. Dönüş sırasında ilmekler düz ise ters ise ters işliyoruz. 10 sıra başka arttırma yapmıyoruz hanımlar. İlmekler nasılsa aynı o şekilde işliyoruz . Daha sonra ön yüzde iki düz ilmeğin orta kısmında kalan arttırma yapmış olduğumuz ilmeği serbest bırakıyoruz  ve o ilmeği söküyoruz. Örgümüzün ön yüzünde 2 sıra düz olacak şekilde örüyoruz ve aynı sıraları tekrar ediyorsunuz hanımlar. Yanlızca örgümüzde yapacağınız şekli diğerlerinin ortasına kaydırarak örgüye devam ediyorsunuz.  Pembe ipten örülmüş ajurlu örgü modeli  farklı ve değişik duran oldukça şık bir örgü modelidir.

Bu örgümüz yelek ve hırka örgülerinde kullanıldığında eminim çok yakışacaktır. Çünki ajurlu örgüler genelde yelek ve hırkalarda kullanılan örgülerdir. Yanlız sizlere tavsiyem örmek istediğiniz örgü seçeneğinde iplik rengini açık renkte kullanın. Neden ? diye sorarsanız ajurlu örgüler açık renkli örgülerde çok daha alımlı ve gösterişli durmaktadır . Ve model kendini daha iyi gösterebilmektedir. Evet bayanlar inşallah anlatmış örgümüzü anlamış ve beğenmiş sinizdir. Oldukça farklı olan bu model eminim hepinizin ilgisini çekecektir. Örgü modellerinde genellikle ön rövanşta olan ajurlu örgüler pek ilgi duymaktadır. Bu nedenle sizler için hergün yeni bir örgü hergün yeni bir model sizler için yayınla’maya devam edeceğim hanımlar.

2013-12-12-10-29-26

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
örgü desenleri

BİRDE BUNLARA BAKIN