Kışlık örgü bayan yelek modelleri

Bayanların en çok kullandığı örgülerden biridir yelekler. Hem kolay kullanımı hem ısıtıcı özelliği olan yelekler bayanların en fazla ilgi gösterdiği örgü modelleridir. Bugün sizlere farklı yelek modelleri ile karşınızdayım hanımlar.

 

1- Üzüm Dalı Yelek Modeli

blank

 

Bu örgü yelek modelimizin yapımında 8 numara örgü tığı kullanılmıştır. İlk olarak yelek modelimizin yapımına kenar suyu ile başlıyoruz. 5 cm işlenilen kenar suyundan sonra zincir ve dört fıstık ile yelek modeline başlıyoruz. Üst bölümlere çıktıkça fıstık sayısını eksiltiyoruz.  Üst bölümlere geçtikçe koltuk altına geldik mi işleme sayısını eksiltiyoruz.

 

2- Gri Bayan Yelek

blank

Gri yelek modelimizde zincir çekip ve dolgu yaparak kenar suyunu hazırlıyoruz hanımlar. Daha sonra kenar suyunun üzerine bir sıra zincir kutucukları diğer sıralara ise balık sırtı yaparak yelek modelimizi yapıyoruz.

 

3-Krem rengi bayan yelek

blank

Krem rengi yelek modelinde uzunca bir zincir çekip üzerine dolgu yapıyoruz. 6 cm dolgu yaptıktan kenarlara dolgu orta bölüme is dolgu ve zincir yapıyoruz. Oldukça basit ve kolay olan bu yelek modelimizi sizlerinde örmesini tavsiye ederim hanımlar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN