Kırmızı tığ işi bayan örgü şal

Bayanlar bahar aylarında en çok kullandığımız örgülerden biride şallar. Bugün sizler için harika bir şal modeli paylaşıyorum hanımlar. İsterseniz şalımızın anlatımına geçelim.

blankŞal:
Boynu ve aşağı düzgün ise orta sırttan ileri geri devinim edin.
Kanca boyutu 4.5 mm olan pamuk merinalı ve şema a.1’e nazaran çalışma desenine başlayın. Kroket agresifliğini anımsayın! A.1’in bütünü çalıştıktan sonra, okla sıralı desenle (= 2. Sıra) aşağıdaki vb. Devam edin:
Çalışma a.2 (= yan tarafta), a.3, çalışma a.4 (= ortada inci), a.3, a.5 (= yan taraftaki inc). Diyagramlar a.2 ila a.5 dikey şekilde çalıştınldığında, daha şekilde olduğu vb. Şalın her iki tarafında ve ortasında inc idame etmek üzere her diyagramda nihayi 4 dizi tekrarlayın. Parça ortalama ölçüldüğünde. Şal ortasında 40 santimetre inci – 1. Yada 3. Dizi ile yapmak üzere ayarlayın – daha şekilde olduğu vb. Devam edin, fakat şuan (1 dtr + 6 ch + 1 dtr) simgesini (3 dtr + 2 ch + 3 dtr) ile değiştirin. Şal, şal ortası bünyesinde yekün 65 santimetre ölçünceye denli buna tıpkı biçimde devam edin – çalışılan nihayi sıraun a.2’den a.5’e denli olan diyagramlarda 2. Yada 4. Sırada bulunduğu biçimde ayarlayın. Sıkı tutun.

Şalını ılık suyla ısınana denli yerleştirin. Suyu dikkatli bir biçimde şahın dışına sıkıştırın – şal bükmeyin – sonra şalını bir havluyla sarın ve daha çok su almak üzere sıkıştırın – şal bundan sonra nemli olacaktır. Şalını bir halı yahut yatak üstüne yerleştirin – ölçümlere özen göstererek gerin – örüntünün üst bölümündeki ölçümlere göz atın. D’ye bırak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN