İki renkli kadın tığ işi çanta

Kalıp:
Diyagramlar a.1 ve a.2’ye göz atın. A.2, turların ne başlayıp bittiğini gösterir.

Çift tığ işiyle her tur 1 zincir dikişle başlar, ilk zincir dikişte 1 kayma ilmek ile bitirilir.
Tırnak tıraş ile her tur 3 zincir ilmek ile başlar, üçüncü zincir dikişte 1 kayma ilmek ile bitirilir.

İpucu:
İşaretçiden sonra: ilk çift tığ işi 1 çift tığ işi, bir sonraki çift tığ işi 2 çift tığ işi.
İşaretçiden şekilde: işaretçiden şekilde 2 çift tığ bırakana denli çalışın, ilk çift tığ işi üzere 2 çift tığ işi yapın, sonraki çift tığ işi içinse 1 çift tığ işi yapın.
————————————————– ——–

Çanta aşağıdan yuvarlakta işliyor.
Kanca boyutu 6 mm ve iki iplikçik bej olan 30 zincirli ilmek dizisini çalıştırın. Çengelden 2. Zincir dikişinde 1 çift tığ işi yapın, sonraki 3 zincir dikişin her birinde 1 çift tığ işi, * sonraki zincir dikişlerin her birinde 1 çift zincir ilmek, 1 çift tığ işi atın *, – * 4 saat daha = 24 çift tığ işi. Zincir çizgisinin karşı tarafında iş yapmaya devam edin – kroket malumat kısmını okuyun, her zincir dikişinde çift tığ işi (= 24 çift tığ işi) ile 1 çift tığ işi yapın, başlangıcındaki ilk çift tığ işi arasında 1 kayma ipi ile bitirin. Yuvarlak = yuvarlak 48 çift tığ işi. İlk çift tığ işi işaretine 1 işaretçiyi ve 25. Çift tığ işiaretinde 1 işaretçiyi yerleştirin.
Her bir çift tığ işi her çift tığ işi ile 6 tur iş yapmaya devam edin. Ayni dönemlerde, her işaretçinin her iki beraberinde 1 çift tığ işi arttırın (= 4 çift kroşe her tur artar) – ipucu indirmeyi araştırın ve kroket agresifliğini anımsayın! Artışlar bittiğinde, nihayi turda 72 çift tığ işi mevcut.
A.1 (genişlikte 12 tekrarlar) çeşidine nazaran turda bir sonraki tur emek vermesi – a.2, turların ne başlayıp nasılı bittiğini gösterir. A.1 yüksekliğinde (a, z, ay ve a.X) 1 kez işlendiğinde, a.X 3 kat daha çok tekrarlayın. Sonra a.Y.’nin 1. Turunda çalışın. Beyaza dönük 2 telle değiştirin ve a.Y’nin ikinci turunda çalışın, peşinden totalde 3 kez a.Z ile çalışın. Peşinden her tiz tığ işi 72 turta çift tığ işi 1 tur yapın. Her bir çift tığ işi üzere 3 çift tığ işi ile 3 tur daha yuvarlaktır. Parça ortalama ölçüldü. 35 santimetre. Telleri kati ve sabitleyin.

Sap:
Yuvarlak başlangıca desene nazaran yer değiştirir, bu nedenle torbayı düz bırakır, bu sayede yuvarlak şuan taraftan başlar. Bir sonraki tura çantanın bir tarafında başlayın ve şu biçimde tura devam edin: kroket bilgisi’ni anımsa! İlk 12 çift tığ işine 1 orançift tığ işi yapın, 58 zincir ilmek (= sap) yapın, 12 çift tığ işi atın, sonraki 24 çift tığ işi üzere 1 çift tığ işi yapın, 58 zincir ilmek (= sap) yapın, atlayın 12 çift tığ işi, nihayi 12 çift tığ işinin her birinde 1 çift tığ işi yapın.
Bir sonraki turda aşağıdaki biçimde çalışın: ilk 12 çift kroşe, kolta 58 çift kroşe ile 1 çift tığ işi yapın, sonraki 24 çift tığ işi üzere 1 çift tığ işi yapın, kolun etrafında 58 çift kroşe yapın, çalışma 1 nihayi 12 çift tığ işi üzere her iki tığ işi.
Her çift tığ işi üzere 1 çift tığ işi ile 3 tur çalışın, ipliği kati ve sabitleyin.

blank blank

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN