Anlatımlı kız çocuk yelek modelleri

Kız çocuk yelek modelleri örgüler arasında en çok ilgi çeken örgü modelleri arasındadır. Hem renk hemde model çeşit yönünden zengin olan yelek modelleri oldukça gözde. Kışın çocuklarınızı soğuktan korumak için örmek isteyeceğiniz bir kaç modelin anlatımı ile sizlerleyim hanımlar.

1 – Pembe Örgü Kız Çocuk Yelek

blank

Pembe kız çocuk yelek modelimizin işlenilmesi 3 numara örgü şişi ile yapılmıştır. Kullanılan ipliğimiz ise orta kalınlıkta olan bir ip modeli. Yeleğimiz üç parçadan oluşan bir yelek modelidir. İlk olarak ön parçalarımız’dan örmeye başlayalım. Şişe 50 ilmek atarak 7 sıra haroşa örgü modeli örüyoruz. Daha sonra kenardan 3 ilmek haroşa 10 ilmek düz örüyoruz bu işlemi ise 2 kez daha tekrarlıyoruz. Düğme dikilecek bölüme gelince 10 ilmek haroşa yapıyoruz. Bu işlemi 4 sıra yaptıktan sonra koltuk altı bölümüne gelince tek seferde 4 ilmek kesiyoruz. Koltuk altı kesimden sonra 3 sıra modelimizi tekrarlayıp yaka kısmında kesim yapmayı unutmuyoruz omuz bitiminde ise tek seferde tüm ilmekleri kesiyoruz. Arka parçada ise 80 ilmek ile örgü modelimizi başlıyoruz. Ön bölümde olan anlatımı arka parçamız da yeniden uyguluyoruz. Son olarak boncukları dikerek kullanıma hazır hale getiriyoruz.

2 – Sarı Robalı Kız Çocuk Yelek

blank

Kız çocuk yelek modelimiz robalı  bir yelek modeli olduğundan yelek modelimize yaka kısmından başlıyoruz. 3 numara örgü şişi ile yapılan bu yelek modelimize 75 ilmek ile yakadan haroşa işleyerek başlıyoruz. 5 sıra haroşa yaptıktan sonra modelimize geçiş yapıyoruz. Minik baston ve baston kenarına ajur yapıyoruz. Örgümüzde her sırada ilmek sayısını arttırmayı unutmuyoruz hanımlar. Son olarak tığla iki tana çiçek motifi yaparak örgü modelimizi tamamlıyoruz.

3 – Pembe Kız çocuk yelek modeli

blank

Pembe yelek modelimiz kalın örgü ipi yapılmış ve 4.5 numara örgü şişi kullanılmıştır. Yelek modelimize 80 ilmek ile yaka kısmından örülmeye başlanmıştır. 6 sıra haroşa yapıldıktan sonra 1 sıra ajur yapılıp diğer sıraları düz örgü ile örüyoruz. İlmek sayılarımızı artırarak işlemeye devam ediyoruz. 15 cm düz örgü yaptıktan sonra son bölümü 6 sıra haroşa yaptıktan sonra tek seferde keserek bitiriyoruz. Son olarak tığla gül örüp üzerine dikerek yelek modelimizi kullanıma hazır hale getiriyoruz.

4 – Hello Kitty Yelek Modeli

blank

Yelek modelimizin yapımına beyaz ip ile 4 numara örgü şişi ile örmeye başlıyoruz. Yelek modelimiz 3 parçadan oluşan bir yelek modeli olduğundan her bir parça ayrı işlenip sonradan birleşmektedir. İlk olarak ön parçalarımız’dan anlatmaya başlayalım. 40 ilmek ile 7 sıra haroşa örüyoruz. 54 cm haroşa örgü yaptıktan sonra her iki başta kalan ilmekleri haroşa örüp arada kalan 20 ilmeği düz örgü yapıyoruz. Koltuk altı ilmek kesimine geldik mi yakada haroşa sayılarını çoğaltıyoruz. Arka parçayı ise 80 ilmek yapıp her iki başlarda olan 10 ilmeği haroşa yapıp aradaki kalan 60 ilmeği düz örüyoruz. Son olarak ön parçaya tığ sık iğne ile kedi yaparak yelek üzerine dikiyoruz. Son olarak tığla kenar suyunu geçiyoruz.

5 – Haroşa kız çocuk yelek

blank

Yelek modelimizi 4 numara şiş ile işlenilmiş olan bir örgü yelek modelidir. İlk olarak yaka kısmından 80 ilmek ile işlemeye başlıyoruz. Robalı olan yelek modelimizi arttırarak işlemeye devam ediyoruz. Yaka bağcığını işlemek için ise 8 ilmek ile düz örgü yaparak 10 cm’ lik bir parça yapıyoruz. Düğmeleri dikip üzerine bağcığı geçirdikten sonra yelek modelimiz kullanıma hazır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN