Tunus İşi Diyagonal Modeli Nasıl Yapılır ?

YAPILIŞI:

Yine öreceğimiz uzunlukta zincir çekiyoruz. Tunus işinde olduğu gibi zincirlerin içine batıp ilmek çıkartıyoruz. Sıra sonuna geldiğimizde ilk ilmeği tek sonraki ilmekleri 2 şer olarak geriye doğru örüyoruz.

Şimdi örneği kurmaya başlayabiliriz. Tunus işi diyagonal yaparken dik ilmekler içinden değilde resimde gördüğünüz gibi noktalı yerlerden batarak ilmek çıkartıyoruz. Yani iki dik ilmeğin arasındaki delikten batarak ilmek çıkartıyoruz. İlk etapta 1 yazan yerden en baştan ilmek çıkartıyoruz. Daha sonra noktalı yerlerden ilmek çıkartıyoruz.
Sıra sonuna kadar aynı işleme devam ediyoruz. Sıra sonuna geldiğimizde sondaki iki dik ilmeği arasına batmıyoruz. O kısmı atlayıp en sondaki dik ilmeği içinden ilmek çıkartıyoruz. Ok ile gösterilen yeri atlıyoruz. Dik ilmeğin içinden ilmek alıyoruz.
Şimdi geriye doğru örme zamanı. İlk ilmeği tek olarak sonraki ilmekleri 2 şer olarak sıra başına kadar örüyoruz. Tekrar örneği yapmak için bu sefer en başta az önce 1 numaralı olarak yaptığımız kısmı atlıyoruz. Yanındaki iki dik ilmeğin arasından batarak ilmek çıkartmaya devan ediyoruz. 1 numaralı kısmı atlayıp 2 numaralı kısımdan devam ediyoruz.
Son sıraya geldiğimizde ilk turda son iki ilmek arasındaki boşluğu atlamıştık bu sefer oraya batarak ilmek çıkartıyoruz. Ve iyen dik ilmeğin içinden de ilmek çıkartıyoruz.
Model bu kadar arkadaşlar. Bir baştan bir sondan atlayarak örüyoruz. İki tarafa da battığımızda bir tarafa doğru kayma oluyor. Çok şık dura ve oldukça kolay bir model.

13312797_1236476189703536_9114790578841162442_n

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN