Renkli motifli örgü battaniye modeli

Renkli motifli örgü battaniye modeli

Battaniyeler hayatımızın hemen hemen her saniyesinde kullandığımız bir ev eşyasıdır. Bugünde sizler için çok güzel olan bir örgü battaniye modelini sizler için yayınlıyorum.

Model:
Diyagramlar a.1 ila a.3’e göz atınız. A.3, battaniyenin beraber ne tığ işi yapılabileceğini gösterir.

Kare renkler:
1 ve 2 numaralı fırtınalar ve kürekler bütün kareler üzere aynıdır.
3. Ve 4. Turlar karenin renginde çalışılıyor.

Kare 1: işık pembesi ile 8 kareden çalışın.
Kare 2: şok edici pembe ile 10 karede çalışın.
Kare 3: heather ile 10 kareyi işleyin.
Kare 4: orta pembe ile 3 kareyi işleyin.
Kare 5: kayısı ile 6 karede çalışın.
Kare 6: şeftali ile 8 karede çalışın.
Kare 7: ahududu ile 9 kareler çalışın.

Renk değişikliği ipucu:
Renkleri değiştirirken en yumuşak geçişi temin etmek üzere, yeni rengi alarak yeni rengin olduğu nihayi kayma dikişini çalıştırın: çemberin başlangıcından itibaren ilk zincir dikişine kancayı takın, yeni rengi ile 1 iplik işleyin ve ipliği çekin kanca üstündeki ilmek kanalıyla. Gittiğiniz halatları bağlayın.
————————————————– ——–

Battaniye:
Battaniye, 7 ayrıcalıklı renk kombinasyonuna sahip 54 kareden meydana geliyor – okuyucu renkler’i oku.

Kare:
Kanca boyutu 5 mm ve paris olan tığ işi. A.1 iş – renk değişikliği ipucu okuyun. Kroket agresifliğini anımsamayın!

Montaj:
Kareler, a.2’de yayınlanan (6 kareden eni ve 9 kareden uzunluktaki) sağ kare sayısıyla yerleştirin. Kareler, şekilde uzunlamasına, sonra kalınlığında şeritler biçiminde beraber çalışılır – bkz. A.3 (a.3, dört karenin köşelerini gösterir). Şeritlere şu biçimde şeritler biçiminde çalışın: iki kareyi beraber hatalı yüzü yan tarafa koyun ve kayısı ile her iki kat bünyesinde da işleyin: köşede bir çift tığ işi, * 4 zincir ilmek, bir sonraki zincir sektör çevresinde 1 çift tığ işi *, tekrarlayın köşeden (= 5 zincir alanı) denli * – *, 4 zincir ilmek çalış (= sonraki 2 kareye geçiş). Bütün kareler yüz yüze kalana denli aynı biçimde devam edin. Her bir şerit üstündeki ipi kati yapmak üzere, kayısı içindeki tüm battaniyenin çevresinde bir sınır oluşturun: bir köşede başlatın. Köşedeki zincir bölümün çevresinde * 1 çift tığ işi, 4 zincir ilmek, tıpkı köşenin çevresinde 1 çift tığ işi, 4 zincir ilmek (bir sonraki zincir sektör çevresinde çift tığ işi, 4 zincir dikiş), (-) ila battaniyenin bir sonraki köşesi *, sonraki 3 kenar bünyesinde * – * dan itibaren yineleyin, yuvarlak kafasındaki ilk çift tığ işi arasında 1 kayma ilmek ile bitirin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın