Renkli motifli örgü battaniye modeli

Battaniyeler hayatımızın hemen hemen her saniyesinde kullandığımız bir ev eşyasıdır. Bugünde sizler için çok güzel olan bir örgü battaniye modelini sizler için yayınlıyorum.

Model:
Diyagramlar a.1 ila a.3’e göz atınız. A.3, battaniyenin beraber ne tığ işi yapılabileceğini gösterir.

Kare renkler:
1 ve 2 numaralı fırtınalar ve kürekler bütün kareler üzere aynıdır.
3. Ve 4. Turlar karenin renginde çalışılıyor.

Kare 1: işık pembesi ile 8 kareden çalışın.
Kare 2: şok edici pembe ile 10 karede çalışın.
Kare 3: heather ile 10 kareyi işleyin.
Kare 4: orta pembe ile 3 kareyi işleyin.
Kare 5: kayısı ile 6 karede çalışın.
Kare 6: şeftali ile 8 karede çalışın.
Kare 7: ahududu ile 9 kareler çalışın.

Renk değişikliği ipucu:
Renkleri değiştirirken en yumuşak geçişi temin etmek üzere, yeni rengi alarak yeni rengin olduğu nihayi kayma dikişini çalıştırın: çemberin başlangıcından itibaren ilk zincir dikişine kancayı takın, yeni rengi ile 1 iplik işleyin ve ipliği çekin kanca üstündeki ilmek kanalıyla. Gittiğiniz halatları bağlayın.
————————————————– ——–

Battaniye:
Battaniye, 7 ayrıcalıklı renk kombinasyonuna sahip 54 kareden meydana geliyor – okuyucu renkler’i oku.

Kare:
Kanca boyutu 5 mm ve paris olan tığ işi. A.1 iş – renk değişikliği ipucu okuyun. Kroket agresifliğini anımsamayın!

Montaj:
Kareler, a.2’de yayınlanan (6 kareden eni ve 9 kareden uzunluktaki) sağ kare sayısıyla yerleştirin. Kareler, şekilde uzunlamasına, sonra kalınlığında şeritler biçiminde beraber çalışılır – bkz. A.3 (a.3, dört karenin köşelerini gösterir). Şeritlere şu biçimde şeritler biçiminde çalışın: iki kareyi beraber hatalı yüzü yan tarafa koyun ve kayısı ile her iki kat bünyesinde da işleyin: köşede bir çift tığ işi, * 4 zincir ilmek, bir sonraki zincir sektör çevresinde 1 çift tığ işi *, tekrarlayın köşeden (= 5 zincir alanı) denli * – *, 4 zincir ilmek çalış (= sonraki 2 kareye geçiş). Bütün kareler yüz yüze kalana denli aynı biçimde devam edin. Her bir şerit üstündeki ipi kati yapmak üzere, kayısı içindeki tüm battaniyenin çevresinde bir sınır oluşturun: bir köşede başlatın. Köşedeki zincir bölümün çevresinde * 1 çift tığ işi, 4 zincir ilmek, tıpkı köşenin çevresinde 1 çift tığ işi, 4 zincir ilmek (bir sonraki zincir sektör çevresinde çift tığ işi, 4 zincir dikiş), (-) ila battaniyenin bir sonraki köşesi *, sonraki 3 kenar bünyesinde * – * dan itibaren yineleyin, yuvarlak kafasındaki ilk çift tığ işi arasında 1 kayma ilmek ile bitirin.

blank

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN