Pıtırcık örgü modelinin yapılışı

Hanımlar bu akşamda sizlerle çok beğeneceğiniz bir örgü modelinin anlatımı ile karşınızdayım. Haydi pıtırcık örgü modelini anlatımını yazımda sizlerle paylaşmak istiyorum. Hadi örgümüzü yapmaya başlayalım.

İlk olarak ilmek sayılarımızdan işlemeye başlıyoruz. Yayınladığımız resimdeki örgümüzde motiflerimiz toplam olarak 6 ilmek ile örülüp 4 sırayla yapılmaktadır. Örgümüzün yapılışı 3 bölümden yapılmaktadır. Yapılan üç bölüm için 18 ilmek +2 ilmek olarak toplam ilmek sayısı 20 ilmek oluyor bayanlar.

Şişinize işlemek istediğiniz örgünün ilmek sayısı kadar ilmek atınız. Biz örnek olarak işlediğimiz için 20 ilmek ile örgümüzü işlemeye başlıyoruz. Birinci sıramızda iki ilmek ters olarak işliyoruz. İpimizi arka bölüme alıyoruz iki tane ters işlenilen ilmekten sonra. İpimizi şişimize bir ilmek doladıktan sonra iki ilmeğimizi işleyecekmiş gibi sağ elimizde olan şişe alıyoruz. Ve tekrar sol şişe takıyoruz ve aldığımız iki ilmeği beraber örüyoruz. İki ilmeği soldan sağa aynı ilmekle örüyorum ipimi içeri bölüme alıyorum ipi 1 kez doluyoruz iki ilmek ters örüyoruz yeniden bir ilmek doluyoruz yenide iki ilmeği örecekmiş gibi sağ şişe alıyorum birlikte sağdan sola düz şekilde örüyoruz. Tekrardan ipimizi içeri alıyoruz 1 kez olmak  şartı ipi şişimize doluyoruz iki ilmek ters örüyoruz ipimizi tekrar arkaya alıyoruz 1 kez yeniden doluyoruz aynı işlemleri uygulamaya bir sıra boyunca devam ediyoruz arkadaşlar. Gelelim örgümüzün ikinci işlem sırasına. Baştaki iki ilmeği düz olarak örüyoruz hanımlar. 4 ilmek ters örüyoruz iki ilmek düz örüyoruz 4 ilmek ters örüyoruz ikinci sırayı böyle devam ettiriyoruz. Üçüncü sırada ise iki ilmek ters örüyoruz. 4 ilmek düz örüyoruz. İki ilmek ters 4 ilmek düz işlemini devam ettiriyoruz. Gelelim dördüncü örgü sıramıza iki ilmek düz örünüz 4 ilmek ters örünüz iki ilmek düz örüyoruz 4 ilmek ters örüyoruz dördüncü sıramızı da böyle devam ediyoruz. Örgümüzün modeli dört sırada belirgin olmaktadır.

Oldukça kolay olan bu örgümüzün anlatımında umarım sizlere yardımcı olmuşumdur. Model olarak örmek isteyen bayan arkadaşlar. Hepinize kolay gelsin. 🙂

blank

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN