Pembe kız çocuk bere ve patik modeli

Malzemeler:

*2 adet pembe örgü ipi

*3 numara örgü şişi

 

YAPILIŞI:

PATİK:

İlk olarak patiğimize 33 ilmek ile başlanılır. 10 sıra haroşe ördükten sonra 4 sıra düz örgü örün ve tekrar 5 sıra haroşe örülür patiğin alt kısmı tamamlanır.

Düz örülen yer daha sonra birleştirilip alttaki bölüm yapılmakadır.

Patiğimizin burun kısmını örmek için şişteki ilmek sayışı üç bölüme ayrılır. İlk 22 ilmeği ördükten sonra 1 ilmek kesilip geri dönülür. 11 ilmek örülür 1 ilmek kesilir bu şekilde sadece ortadaki 11 ilmeği örüp ortaki 11 ilmek örülüp yanlardan 11  ilmek örülüp yanlardan birer ilmek keserek örmeye devam edilir 6 ilmek kalana kadar.

Patiğin bilek kısmı gelinince ön parça bitirilir. Patiğin bilek kısmını örmek için 18 ilmek ile başlanılır. 6 adet haroşe örülür 6 ilmek burgu ,6 ilmek haroşe yapılarak yeterli uzunlukta bir parça örülür. Dikiş bölümüde yapılarak alt kısmı ile birleştirilir. Patiğimiz tamamlanır.

 

BERE:

Örgüye 24 ilmek ile başlanılır. 3’e bölüp ilmek sayısını ilk 8 ilmek haroşe örülür . 2.8 ilmeği burgu yapın. 3. 8 ilmek haroşe yapılır. Örgüde yeterli uzunlukta örüldüken sonra örme işlemi bitirilir.  Sonrasında örülen parçanın üst bölümüne şapkanın tepe kısmını oluşturmak için ilmek çıkarılır. Çıkardığımız ilmekleri 15 sıra düz örgü örüp daha sonra 15 sırada haroşe örgü ile örerek örme işlemini bitirin.

Dikiş işlemlerini bitirdiken sonra beremizi hazırlayın.

Pembe-kiz-bebek-patik-yapilisi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN