Pembe beyaz çeyizlik örgü lif

Bayanlar liflere ne kadar çok ilgi duyduğunuzu biliyorum hanımlar. Lifler hem pratik işlenilen hemde kolay örülen örgü modelleridir. Bugünde sizlerle çok beğeneceğiniz bir örgü lifi paylaşacağım. Çeyizlik olan bu lifimizi eminim çok beğeneceksiniz hanımlar. Yaprak şeklinde dilimli olan bu örgü lif modelimizin modeli sizleri kendine hayran bırakacak bayanlar.

Lifimizin örülmesinde pembe,beyaz ve yeşil örgü ipi kullanılmıştır hanımlar. Tığ numarası işe 10 numara kullanılmıştır. Lifimizin yapılışı dilimler şeklinde yapılmıştır hanımlar gördüğünüz üzere. Çiçeklerin yapılışı ve yaprakların yapılışında iplik ekleme işlemi yapılıyor hanımlar.

Büyük yapraklar 3 adet olarak yapılıyor. Küçük yapraklar ise 5 adet dilimden oluşuyor.  1 adette büyük çiçek yapılarak tam orta bölüme yerleştiriliyor. Yine pembe ipten uzunca fıstık yaparak çiçeğin altına bağcık yapıyoruz hanımlar. Son olarak yaprak eklenti yerlerine gri olan süs taşlardan yapıyoruz.

Böylelikle lifimiz kullanıma hazır bayanlar. Tam çeyizlik olan bu örgü lifin işlenilmesinde beyaz,yeşil ve pembe iplik renklerini kullandık. Sizler lila,eflatun,kırmızı örgü ipleri kullanabilirsiniz hanımlar. Eminim o renklerle de çok şık duracaktır bayanlar. Göz alıcı model bir lif modeli. Bence her kızımızın çeyizinde bulunması gerek bu tarz liflerin. Nişan bohçalarında çok gösterişli olacaktır. Bence bu yaz düğün,nişan ve çeyizi olan bayan arkadaşlarımız bun örgü modelimizi biran önce zaman kaybetmeden yapsın derim.

Şimdiden yapacak olan bayan arkadaşlarımıza kolay gelsin dileklerimiz sunuyorum. Hepinize Allah kolaylık versin.

blank blank blank

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
taşlı lif modeli

BİRDE BUNLARA BAKIN