Kız çocukları için yelek modelleri

Kız çocukları anneleri bugün sizler için çok şık örgü yelek modelleri paylaşıyorum. Hanımlar bir birinden şık yelek modellerini görmeye hazır mısınız ? İşte yelek modelleri..

Lila işlemeli kız çocuk yelek modeli

blank

Yelek modelimiz 3.5 numara örgü şişi ile örülmüş bir örgü modelidir. Yaka kısmından işlenilmeye başlanılmıştır. Haroşa örgü ile başlayıp bir bölüm yapıp oradan ilmek sayılarını arttırarak işliyoruz. Daha sonra düz örgü tekniği ile işliyoruz. Renk değişimleri yaparak ördüğümüz örgü modelimizi işledikten sonra iğne ile işlemelerini yapıyoruz.

 

Renkli kız çocuk yelek

 

blank

örgü yelek modelimizi 4 numara örgü şişi ile işleyip enine işlemeye başlıyoruz. Örgü tekniği olarak düz ve haroşa örgü tekniği kullanarak yelek modelimizin işlemesini  yaptık. Daha sonra iğne ile renkli iplerle düz işlenilen bölümleri süslüyoruz.

 

Sarı yeşil beyaz örgü yelek modeli

blank

Bu yelek modelimizde üç renk iplik işliyoruz. 3 numara örgü şişi kullanarak yaka kısmından işlemeye başlıyoruz. Yaka kısmından 80 ilmek ile başlıyoruz. Haroşa ve düz örgü tekniği ile işleyerek ilmek sayılarını arttırak örgümüzü yapıyoruz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN