Kışlık örgü şapka modeli

Bu bereye başlarken 5 zinçir çekip birleştirdim. 13 tane ipliği bir kere dolayarak trabzan yaptım. Daha sonraki sırada trabzanların önden alarak trabzan yaptım.Hemen yanındaki deliğe de bir trabzan yaptım.

Burada bir püf noktası var. Birleştirme yerine geldiğimde zincirin de önünden alarak bir trabzan yapıp birleştirdim.Daha sonra örnek kendiliğinden yanlış yapmadan ilerliyor.Diğer sıralara geçtiğimde aralara batarak artırma yaptım. Aralardaki trabzan sayısı 6 olunca berenin tepe kısmı bitmiş oldu.

Daha sonra resimde görüldüğü gibi önden aldığım trabzanların hemen yanına batarak 3 tane trabzan yaptım.2 zincir çektim. 3 trabzan yaptım.İplik almadan örneğin ortasına battım.Sıra sonuna kadar bu şekilde ördüm.

Bu sıra da bittikten sonra birleştirmeyi yaptıktan sonra 3zincir çektim.2 tane trabzanın üzerine arkadan alarak 2 dolgu yapıp hepsini birden çektim. 3 zincir çekip ipliksiz ortasına battım.3 zincir çekip 6 tane trabzanı arkadan alarak tığın üzerinde topladım ve bir kerede çektim. 3 zincir çekip örneğin ortasına ipliksiz battim.

resimde görüldüğü gibi 2 tam çiçek yaptıktan sonra diğer örneğe geçtim.

Örneğin yukarıdaki resimde görüldüğü gibi hem başlarına hem de aralarına batarak araya da 2 zincir çekerek trabzan yaptım.

Daha sonraki sırada önce trabzanın önüne sonra arkasına bir tarabzan yapap aralarına 2 zincir çekerek yeni örneğe başladım. Bu örneği 7 sıra yaptım.katlayarak arkadan diktim. Örneğin bu kısmı 2 kat oldu. Daha sonra zinçirli kısmına ip geçirerek fiyonk şeklinde bağladım ve ortaya bu bere çıktı.

Bu da daha önce kızım için ördüğüm beyaz bere .Bu berenin ipi ince olduğu için etek kısmındaki örneği 9 sıra yapmıştım.

12038404_1074999422517881_8795986918543524575_n

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN