Kışlık örgü bayan boyunluk

Bayanlar bugün  bu kış boynunuzu soğukta koruyacak harika bir örgü modeli yayınlayacağız. Boyunluk örneğimiz gerçekten çok güzel ve gerçekten çok kolay bir örülmesi var. İki yumak ipten  isterseniz tek renk ip kullanarak isterseniz iki renk kullanarak yapabileceğiniz ve hatta  çok sevdiğiniz kişilere hediye olarak öreceğiniz bir kışlık örgü boyunluk modeli. Bu boyunluk tam kış zamanında yapılacak harika bir modeldir. Eminim sizler de çok seveceksiniz. Bayanların rahatlıkla kullanabileceği boyularını sıcacık tutacak olan bir örgü modeli.

Malzemeler

İp

7 numara şiş

Yapılışı :

İlk olarak 44 ilmekle başlıyoruz ve 20 sıra düz örüyoruz.

Daha sonra 22 sağ, 22 sol tarafından ayırarak 20 sıra örüyoruz ve sıra sonundan sonra yine şiş de bir araya getirip topluyoruz yani ilik açar gibi oluyor.

Tekrar 20 sıra örüyoruz ve 22. 22 bırakıp bu şekilde 3 tane yaptıktan sonra en sonra 20 sıra daha düz örüp kapatıyoruz. Aynı parçadan 2 tane olacağı için bir daha aynısından yapıyoruz.

Daha sonra ikisini de bitirdikten sonra şimdi birleştirmesini yapıyoruz. Birini masaya koyuyoruz ve sağdaki ilikten ikinci parçamızı geçiriyoruz. Alttaki parçayı alt taraftan yine ilk ilikten geçiriyoruz. Sonra alttakini ikinci ilikten, en sonda alttaki parçayı üçüncü ilikten geçiriyoruz.

Daha sonra önce alttaki parçaları birleştirip dikiyoruz ve sonra üstteki parçaları dikip harika boyunluğumuzu bitirmiş oluyoruz.

Hadi hanımlar şişlerinizi elinize alın ve yayınlıyacağımız bu örgü modelimizi hemen örmeye başlayınız.

resim

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN