Haroşa örgü bebek battaniyesi

Bölümler 1:
Hafif nane yada aleni pembeye sahip 4 dizi (= 2 sırt), kapalı beyaz * ile 2 dizi (= 1 sırt) çalışın, * – * dan itibaren tekrarlayın (renk değiştirirken ipliği sıkmayın güvenli olun).

Bölük 2:
Hafif nane yada aleni pembe, aleni beyaz olan 4 dizi (= 2 sırt) iş, * – * da tekrarlayın (renk değiştirirken ipliği sıkmamaya itina gösterin) 2 dizi (= 1 sırt) işleyin.
————————————————– ——–

Battaniye:
Bütün battaniye köşesindeki köşe başlangıcında çalışın.
3’lü yuvarlak iğne boyutunda 4,5 mm hafif nane yada aleni pembe renkte ve 1 sırt garter st’de çalışın – bkz. Yukarıdaki açıklamalar. Peşinden jartiyer st ve stripes 1’de çalışın – yukarıdaki açıklamalara göz atın, tıpkı çizgide, her satıra yalvarırken 1 yo’u 1 kenar st arasında gerçekleştirerek incredin. Sonraki satırda k yo deliklerden uzak durmak üzere bükülmüş. Her satıra sade (rs ve ws’den) parçayı ortalama ölçünceye denli tekrarlayın. Her iki tarafın 34-50 cm’si – hafif nane yada aleni pembeye sahip 2 sırttan sonra bitirin. İnci olmaksızın beyaz 1 sırt ile çalışın. Sonra stripes 2’yi çalıştırın – yukarıdaki açıklamaya göz atın, hem de ayni zamanda
Dec 1’inci satırda, rs’den, k vasıtasıyla 1 kenar kıvrımlı kıvrımlı tırnak içerisindeki en dıştaki 2 st yer alır. Tıpkı satırın nihayetinde tıpkı sıranın nihayetinde (yani, rs’den satırın sonundaki) ayni sürede 1yo’u 1 kenar st arasında çevirerek 1 yeni st girin, dönün ve k geri olmaksızın dec / inc (k yos bükülmüş halde) yapın.
Satırın nihayi satırında inc satırını ve satır sonundaki her satırdaki yukarıdaki satırı tekrarlayın (yani, rs’den gelen her satıra – durağan rakam sabittir), parça ortalama ölçünceye denli tekrarlayın. Battaniye üstünde en uzun taraf bünyesinde 51-75 santimetre – kapalı beyazla 2 sırttan sonra bitirin.
Peşinden, stripes 1’i yeniden çalışın, ayni sürede, her satıra yalvarırken k 2 düğmesiyle 1 kenar cıvataya girin. Her satıra yalvararak dec’leri tekrarlayın (rs ve ws’den her ikisi de) 5’inci dizi devam edinceye denli tekrarlayın. Sonraki sıradaki rs’den şu biçimde devinim edin: k 1, k, k 2, psso, k vb. Sip 1. K parçasını döndürün ve nihayi 3 saniyeden atın.

Tığ işi kanca boyutunda 4 mm kapalı beyaz yada aleni pembe bütün battaniye aşağıdaki vb.:
Yuvarla 1: 1 nolu altın, 1 nesil, 1 sırt, 1 dirsek atlayın, sonraki sırtta * 1 dakika atın, * – * bütün tur bünyesinde tekrarlayın (battaniyenin her köşesinde 1 kanal bulunduğundan güvenli olun), bitirin yuvarlak hattâ ilk dc’de 1 sl st ile yuvarlak yuvarlak.
Yuvarlak 2: birinci ch’de 1 dc, * 3 ch, sonraki ch * de 1 dc, yuvarlak bütün yuvarlaktan yeniden ve yuvarlak hattının ilk dc’sinde 1 sl st ile bitirin. Sıkı tutun.

blank

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN